Субота, 20 Квітня, 2024

Черкащина вражає: сім пам`яток архітектури, які варто побачити

Черкаська область багата на цікаві та мальовничі місця з багатою історією. Де можна відпочити, насолодитися краєвидами та познайомитися з пам`ятками архітектури. У кожному районі Черкащини є: парки, музеї, заповідники, церкви, палаци, скульптури тощо, пише “cherkasy-future.com.ua“.

  1. Заповідник «Трипільська культура»

В маленькому селі  Легедзиному, що на Черкащині, функціонує заповідник «Трипільська культура». Його відвідувачі можуть ознайомитися зі знахідками археологів, побачити на власні очі предмети побуту Трипільської культури, послухати цікаві історії про цю епоху. Родзинкою заповідника є відтворене поселення трипільців у натуральну величину, яке розкинулося просто неба. Тут часто проходять різноманітні тематичні фестивалі.

Наразі у складі заповідника діють 11 поселень-гігантів Трипільської культури, які розташовані на території Уманського, Тальнівського, Звенигородського районів Черкаської області. Крім цього, при заповіднику діє і музей. Там експонують: посуд та його рештки, знаряддя праці із кісток та каміння, глиняні статуетки тварин та людей, яким вже понад 5 тисяч років, наконечники для стріл тощо.

  1. Національний історико-культурний заповідник Чигирин

Туристи, коли мандрують Черкащиною, завжди відвідують Національний історико-культурний заповідник Чигирин. Чигирин, який заснований багато століть тому, займає топове місце в історії України. Наразі у складі заповідника знаходяться головні історичні та культурні об`єкти міста та району. Зокрема, це родовий маєток гетьмана українських козаків, Богдана Хмельницького – Суботів, гайдамацька Медведівка, містичний Холодний Яр. 

Заповідник охоплює не лише Чигирин, а й села Суботів, Стецівку, Медведівку, дубово-ясеневе урочище «Холодний Яр» та Атаманський парк.

Музей Богдана Хмельницького

Аби розпочати знайомство з Черкаською областю варто обов`язково відвідати музей Богдана Хмельницького. Він знаходиться у будівлі колишньої повітової управи, яку створили за давніми кресленнями XIX століття. У музей можна побачити: унікальну археологічну колекцію речей XVII століття, козацьку зброю та спорядження, нумізматику, твори українського мистецтва на козацьку тематику.

  1. Музей Тараса Шевченка

Музей Тараса Шевченка, який знаходиться у Мошнах, є одним з наймолодших музеїв видатного українця. Однак, він нічим не гірший за аналогічний заклад, наприклад у Моринцях. 

Колись на території музею був заїжджий двір Нагановського, де Кобзар жив деякий час після звільнення з під-арешту у 1859-му році. До наших днів добре зберігся житловий будинок, де наразі і знаходиться головна експозиція.

У 2013-му році там провели капітальний ремонт: перекрили дах, залили бетонний фундамент. Зберегли первісне планування будинку. Споруди будинку відтворили за малюнками та описами Шевченка.

У музеї можна побачити особисті речі Кобзаря, копії його малюнків та записи зі щоденника. А також: оригінальні меблі XIX століття, автентичну піч, домашній посуд, вишиті рушники та ікони, вироби ткацтва, народні картини тощо.

  1. Садиба Наришкіних-Шувалових

У стародавньому містечку Тальне, Черкаської області, заховалася садиба Наришкіних-Шувалових, яка є досить популярною серед мандрівників. Розпочав будувати будівлю Потоцький у 1725-му році, а продовжив Шувалов. Фінальну крапку у завершенні всіх будівельних робіт поставила дочка Шувалова – Ольга. До наших днів зберігся мисливський будинок, епохи ренесансу. Оточує садибу англійський парк.

Садиба Наришкіних-Шувалових досить оригінальна будівля і відрізнялася фасадами та вежами, в які майстер вдало поєднав ренесанс, класицизм та романтизм. Будинок складається з двох частин: житлової та господарської. Архітектура житлової частини садиби схожа на замок епохи Середньовіччя, з двома вежами, помпезним входом, просторим ґанком та різьбленими поручнями. Господарська частина має елементи англійської споруди з масивними балками, які підтримують стелю.

  1. Тарасова (Чернеча) гора

Чернеча гора (інша назва – Тарасова гора), яка знаходиться у Каневі, є місцем енергії та сили кожного українця. Адже там похований відомий український поет, художник, лірник, Кобзар – Тарас Шевченко. Вона входить до складу однойменного національного заповіднику. Чернеча гора є своєрідною Меккою, де варто побувати кожному та поклонитися захиснику українського народу. 

Територія Тарасової  гори стала заповідною. Щоб укріпити схили, навколишні яри засадили лісом. Площа заповідника стала більшою на 10 гектарів. На вході є дерев`яна арка. У 1925-му році збудували сходи, аби кожен зміг потрапити на вершину. А через дев`ять років тут постав літературно-меморіальний музей Шевченка.

  1. Палац Лопухіних
Stitched Panorama

Палац  Лопухін розташований на острові, який з усіх боків омиває ріка Рось, у Корсуні. Його так назвали в честь останніх власників маєтку. Спершу архітектурою палацу в неготичному стилі займався Ж.Мюнц, а завершив – Я. Ліндсей. Після того, як палац отримав нових господарів, він набув іншого вигляду, зокрема у стилі російського романтизму. При цьому, зберігши деякі елементи колишнього декору.

Палацово-парковий ансамбль не має схожих архітектурних об`єктів. Він складається з палацу, ландшафтного парку, виїзних воріт та великої кількості будівель. Мандрівникам на замітку: особливо чарівно палац виглядає навесні, під час цвітіння бузку.

  1. Світло-музичний фонтан

У 2008-му році, у Черкасах, знову почав працювати фонтан. Він знаходиться біля будівлі обласної державної адміністрації. Оновлений фонтан вражає палітрою кольорів і танцями води в такт прекрасній музиці.

Для молоді – це прекрасне місце для фотосесій. Часто молодята фотографуються біля нього. Час від часу, працівники дістають з фонтану велику кількість монет, які кидають люди, аби ще повернутися в Черкаси та її область. 

Подорожуйте Черкаською областю. Це цікаво та пізнавально. Варто, хоча б, трішки, знати про будівлі, споруди, місця, які нас оточують.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.