П’ятниця, 26 Квітня, 2024

Відновити старовинний дім – у Черкасах реставрують будинок після пожежі

Дерев’яний будинок у Черкасах нагадує жителям міста історичну епоху кінця XIX – початку XX століття. 22 листопада давня споруда загорілася, але власник планує працювати над відновленням первинного вигляду, пише “cherkasy-future.com.ua“.

Втрачена автентичність?

Двоповерхова історична споруда розташована у мікрорайоні «Дахнівка» у Черкасах.

22 листопада 2020 року будинок загорівся. 22 рятувальників особового складу ДСНС Черкаської області застосували 5 одиниць спецтехніки для порятунку старих стін у приміщенні. У полум’ї збереглося небагато — оздоблення на вікні з автентичною різьбою, деталі оформлення приміщення.

Геннадій Мельниченко, власник стародавнього будинку, розповідає, на реставрацію пішло 10 років і багато коштів. Він запрошував майстрів з інших областей України. Інколи довелося декілька місяців чекати на спеціалістів. Геннадій Мельниченко каже, що залучав виклично найкращих. Все задля якісного виконання оздоблення приміщення, первісного вигляду. Йому шкода, що не вдалося зберегти горішній поверх будинку. Цю частину буде складно відновлювати повторно, адже схожих матеріалів тепер не знайти. Також втратили офісну техніку, речі для побуту, сходи, стіни. Підрахували збитки від пожежі: приблизно 5 мільйонів гривень.

Підозрюють, що приміщення навмисно підпалили. Спершу Геннадію Мельниченку зателефонував сусід і сказав про дим з будинку. Далі викликали пожежників і почали рятувати будівлю. Власник має намір реставрувати приміщення і далі. Тому розпочинає активно збирати гроші та запрошувати майстрів. Геннадій Мельниченко не хоче вірити у те, що хтось навмисно накапостив. Бо він вкладав душу у реставрації заради добробуту рідного міста Черкаси.

Місцевий краєзнавець Сергій Ганницький коментує, що дерев’яні будинки часто загоряються. Розповідає про схожу буділю у Соснівцях. Приміщення загорялося декілька разів, а тепер зовсім зникло. Пояснює, що справа у віці будівлі і тому, що треба ретельніше оберігати та постійно відновлювати.

Незважаючи на думки людей щодо причин пожежі, в Управлінні державної служби з надзвичайних ситуацій досі з’ясовують як все відбулося насправді. Над справою працює дослідно-випробувальна лабораторія.

Історичний фундамент міста Черкаси

Історики вважають будинок «курортним». За документами, його побудували у 1895 році. Тоді місто Черкаси приваблювало багато туристів. Люди приїздили не тільки з міст усієї імперії, а й із за кордону. Місцевість була курортною до 1960-их років. Тоді у місті побудували великі заводи і почалася трансформація в інфраструктурний населений пункт.  Нині у Черкасах немає подібної будівлі за типом і за часом створення.

Геннадій Мельниченко планує облаштувати всередині будівлі готель, який має занурити туристів у період початку минулого століття. Хоче створити «машину часу» для відвідувачів. Каже, людина зайде в середину та забуде в якому столітті проживає. Все відтворять автентично до найменших деталей. Він переконаний, це привабить багато туристів і значно збільшить бюджет міста Черкаси.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.