Субота, 27 Квітня, 2024

Гурток, де навчають програмуванню

Програмування – це не лише для дорослих і не лише про написання кодів та алгоритмів. Зважаючи на швидкий розвиток технологій у світі, популяризація цього сектору знань з ІТ серед дітей та молоді є природним процесом. У Черкасах є різні гуртки з програмування, де навчають базовим навичкам роботи з програмами і навіть робототехніці. Більше на cherkasy-future.com.ua.

Від простих презентацій до професійних веб-сайтів

Є в Черкасах школи та гуртки, де навчають дітей різної вікової групи програмування різної складності. Серед таких «Мала Комп’ютерна Академія IT STEP» – одна з перших у місті. За час існування тут вивчилися сотні тисяч студентів, які зараз працюють у компаніях різних країн світу. Тут дають більше практики, враховуючи запити ринку IT, щоб випускники могли стати конкурентними кадрами й отримати роботу.

Так от, у Малій академії готують юних спеціалістів за трьома напрямами роботи, які діляться за віковою групою та змістом курсів. Перша група – діти 7-8 років, які освоюватимуть базові знання роботи з текстовими та графічними редакторами. Також на гуртку навчатимуть створювати анімації, презентаційні ролики та керування віртуальним роботом.

Друга група – учні від 9 до 12 років. Тут дають знання про безпеку користування інтернетом, комп’ютерні технології та базові правила програмування. Як результат, дитина навчиться створювати анімаційних персонажів у форматах 2D та 3D й повноцінні ігрові сюжети, роботів лего та конструювати продукти на платформі Arduino.

До третьої групи зараховують учнів 13-14 років, яких навчатимуть створенню програмних продуктів самостійно із нуля. А ще на цьому курсі гуртка освоюватимуть особливості розробки веб-сайтів та запуску власного продукту. Тут готують майбутніх студентів профільних спеціальностей ВНЗ. До всього, під час навчання враховують актуальні потреби роботодавців ринку ІТ. Сьогодні це вміння користуватися ШІ, 3D-моделювання та друк моделей, створення додатків доповненої реальності.

Робототехніка, як окремий напрям програмування

Набирає популярності серед черкаської молоді й робототехніка. Це прикладна наука, де не лише створюють моделі роботів, а й розробляють програми, що дозволяють керувати ними. За останні п’ять років цей напрям програмування почали розвивати не лише в Черкасах, а й в інших громадах регіону. Це дозволило створювати гуртки з робототехніки при сільських школах, набирати команди й брати участь в змаганнях з робототехніки на обласному, всеукраїнському та європейському рівнях.

У черкаській школі санаторного типу створений такий гурток, де навчають програмуванню та робототехніці. Команда «BrainsON», яку вдалося зібрати завдяки роботі гуртка, бере участь у щорічних міських та обласних конкурсах. До слова, у 2020 році саме вони представляли Україну на європейському фестивалі в Талліні, конкуруючи з майже сотнею команд та взявши 12 місце за програмний продукт і 30 за робота.

В доробку цього гуртка є кілька моделей, інструкції до яких можна звантажити на сторінці спільноти. Зауважимо, що назви роботів умовні й не відтворюють розробку у візуальному сенсі. Скоріше, акцентують увагу на основній функції. Якщо вертоліт, отже конструкція має обертаючий елемент, якщо стрілець – активна частина виконує відповідну дію. Є модель під назвою баскетбол, де робот спрацьовує як катапульта. Тут робототехніку вивчають, використовуючи знання з фізики, математики та програмування.

Також із 2020 року запрацював перший у Черкасах клуб з робототехніки «MelalMind» базі Lego Education. Тут проводяться набори дітей від 6 до 17 років та є кілька графіків занять. Зручність у невеликій кількості учнів – група складається з п’яти осіб, тому викладачам вдається знаходити підхід до кожного з учасників. Учнів забезпечують необхідною сучасною технікою, а найталановитіші мають змогу продемонструвати свої результати на змаганнях різного рівня.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.