Неділя, 8 Вересня, 2024

Простий рецепт приготування яблучного оцту

Для приготування яблучного оцту знадобляться цілі стиглі яблука. Підходять як солодкі, і кислі сорти. Готовий продукт активно застосовується у кулінарії для приготування соусів та маринадів. Як сировину рекомендується використовувати домашні або фермерські яблука, які не піддавалися хімічній обробці. Це дозволить отримати органічний яблучний оцет, багатий на бета-каротин, який здатний нейтралізувати вільні радикали в організмі. Також у складі присутні бор, залізо, амінокислоти та ензими.

Що знадобиться для приготування

Яблучний оцет – популярний продукт, який у великому асортименті представлений у магазинах. Але щасливі власники яблучних садів можуть зайнятися його приготуванням самостійно. Тим більше що процес зовсім не складний і не витратний. Потрібні інгредієнти та аксесуари:

  1. перезрілі яблука;
  2. вода;
  3. цукор;
  4. марля для фільтрації;
  5. скляна або емальована тара для бродіння;
  6. скляні пляшки або банки для розливу готового продукту.

Пропорції слід визначати самостійно. Все залежить від того, скільки у вас є яблук і скільки оцту плануєте приготувати.

Етапи приготування домашнього яблучного оцту

Найчастіше використовують осінні сорти яблук, але підходять і літні ранні. Головна умова – щоб плоди були соковитими та зрілими.

  1. Фрукти потрібно заздалегідь зважити. На 1 кг солодких яблук потрібно 50 г цукру, кислих – 100 г.
  2. Плоди вимити та порізати на середні шматочки. Важливо: чистити від шкірки та серцевини не потрібно.
  3. Фруктову масу всипати в емальовану каструлю потрібного об’єму. Залити гарячою водою (на 4 см вище за рівень плодів).
  4. Місткість поставити в тепле місце для бродіння. Цей процес триватиме 14 днів. Періодично масу потрібно перемішувати, використовуючи силіконову чи дерев’яну ложку. Купити підходящий посуд можна в маркеті корисних штук Маудау.
  5. Використовуючи марлю та сито, відфільтрувати яблучний сік від плодової маси та розлити його по скляній тарі. Наливати банки повними або щільно закупорювати не варто, оскільки рідина ще блукатиме. Залишити знову на 14 днів.
  6. Злити отриманий оцет. При цьому важливо, щоб осад з дна тари не потрапив у рідину.
  7. Розлити по скляних пляшках, щільно закупорити. Тримати при температурі від +1 до +20 °C.

Приготовлений за таким рецептом оцет містить близько 20% кислоти. Зважайте на це при використанні цього інгредієнта в соусах і маринадах. Для зберігання краще використовувати пляшки із затемненого скла, яке не пропускає сонячні промені. Також слідкуйте, щоб кришка була завжди щільно закрита, інакше корисні речовини випаровуються.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.