Вівторок, 15 Жовтня, 2024

Кіберспорт у Черкасах

Із появою Федерації кіберспорту в Україні про любителів проводити вільний час в комп’ютерних клубах почали говорити вже як про спортсменів. У світі ж ця культура побутує давно і є нормою. Тим паче знання комп’ютерних ігор дає чималий прибуток користувачу. В нашому місті також популяризують кіберспорт, організовуються турніри та діє кілька тематичних клубів. Більше на cherkasy-future.com.ua.

Як з’явився кіберспорт в Черкасах

Отже, у 2018 році в Україні з’явилася Федерація кіберспорту, проте окремим різновидом спорту його визнали не одразу, а за два роки після цього. Та це не заважало проводити турніри серед знавців комп’ютерних ігор на місцевому, регіональному та всеукраїнському рівнях. Так, в  черкаському бізнес-коледжі понад 15 років проводили такі змагання, збираючи комп’ютерних геймерів з усього регіону. Боролися учасники за першість у іграх Dota2, CS 1.6, CS:GO, FIFA, NFS. Перемогти в такому турнірі для місцевих кіберспортсменів було не аби яким досягненням.

Кожного року в цьому навчальному закладі проводили турніри, на яких збиралися понад 120 спортсменів. Попри такий розмах, про кіберспорт у Черкасах знало небагато, а з часом клуби, які існували до коронавірусної епідемії, почали закриватися.

З 2019 року за розвиток цієї справи знову взялися студенти, тепер вже Черкаського національного університету. Тут підписали меморандум про співпрацю із федерацією. Це стало новою сторінкою у розвитку цього виду спорту на Черкащині. Команда черкаських студентів представляла Черкащину в інших змагання на рівні країни. Згодом на базі вишу організували Всеукраїнський турнір.

Чи є майбутнє у кіберспорту Черкас?

Щоб розвивати будь-яку справу, потрібна мотивація. З кіберспортом так само. Черкаські спортсмени зауважують, участь у змаганнях з проходження комп’ютерних ігор може принести чималі кошти. Так, у лютому 22-го на базі клубу «CyberX Community» проводилися кілька відбіркових етапів, де у фіналі розігрували 5 тисяч гривень. На тому ж Всеукраїнському зимовому турнірі 2019 року на базі ЧНУ розігрували 50 тисяч гривень. Призовий фонд гранд-фіналу першого Чемпіонату України складав один мільйон гривень. Це серйозний аргумент у питання розвитку кіберспорту в Черкасах та залучення партнерів до співпраці.

У місті функціонує кілька клубів, а турніри, які там організовували раніше, можна було подивитися онлайн. Проте пандемія, а згодом – повномасштабне вторгнення росії в Україну відклали цю ідею на невизначений час. Із 24 лютого 2022 року про цей рух мало хто говорить, проте розвивати культуру комп’ютерних ігор стало б фішкою міста.

Є шанс, що в Черкасах з’явиться такий собі осередок любителів кіберспорту. В 2020 році проактивна молодь подавала проєкт Центру розвитку креативної економіки. Ідея полягала у тому, щоб створити місце, де будуть народжуватися нові ідеї та методі реалізації. Власне, того самого фізичного осередку представникам ІТ сфери не вистачає досі, щоб можна було організовувати різноманітні заходи й приносити користь місту.

Серед кількох напрямів, які могли б розвивати у цьому центрі, міг бути й кіберспорт. Бо ж наразі змагання різних рівнів збирають або ж в невеликих клубах, або ж на базі інших закладів. Ця пропозиція вимагає підтримки обласної та міської влади та фінансування у розмірі близько 150 мільйонів гривень. Але як тоді, у 2020-му, так і досі чиновники й депутати відклали цю ідею на невизначений час. А з новою хвилею воєнних дій про виділення таких коштів на подібні проєкти можна навіть не сподіватися.

Проте у висновку можна сказати, що в Черкасах є все необхідне для розвитку кіберспорту – спільнота, зацікавлена у цьому й продукуюча ідеї, місце, яке потрібно привести до ладу, й перспективи, які розкриваються перед містом за наявної інформаційної підтримки та фінансуванні.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.