Субота, 20 Липня, 2024

Диджиталізація регіону

Не стояти в чергах, не витрачати час на збір документів, забути про ксерокопії – це все переваги диджиталізації. На Черкащину цей процес запустили влітку 2021 року із проєктом Digital Cherkasy, який ініціювали в Міністерстві цифрової трансформації. Більше на cherkasy-future.com.ua.

Digital Cherkasy – що це таке?

Проєкт цифровізації передбачає об’єднання обласного центру з рештою громад регіону в єдину систему надання публічних послуг. Це доступність даних, реалізація проєктів різних галузей, безбар’єрність отримання інформації та користування послугами. Останнє набуло актуальності, зважаючи на потребу обслуговувати людей з інвалідністю.

У 2021 році урядовці запевняли – Черкащина є продуктивним середовищем для впровадження цифрових технологій. Акцент зробили на підбір спеціалістів до команди, яка втілюватиме проєкт з диджиталізації. У Черкасах та різних куточках області створювалися коворкінги – місця, де кожен охочий зможе скористатися мережею та отримати певні послуги у віддаленому режимі.

Цей процес передбачав безпечність та зручність життєдіяльності регіону. Розпочалася автоматизація роботи органів місцевих влад, підприємств, використання ШІ та аналітика процесів для удосконалення роботи ІТ-технологій, залучених до процесу цифровізації.

Сфери впровадження диджиталізації на Черкащині

Освіта. В 2022 році в межах проєкту Digital Cherkasy була розроблена та впроваджена платформа онлайн навчання. Цього вимагав не лише час, а й суспільство, змушене пройти через пандемію корона вірусу. Ця платформа стала можливістю підвищити кваліфікацію або вивчити нову спеціальність у зручний час вдома. Користувачі й зараз можуть скористатися одним із 33 курсів з робочих спеціальностей, менеджменту чи гуманітарної освіти. Матеріали надаються безкоштовно та доступні для перегляду після реєстрації на порталі «Професійна освіта онлайн».

Транспорт. У Черкасах одним із найочікуваніших проєктів з цифровізації була реформа міського транспорту. За ініціативи міської влади була розроблена програма графіку роботи маршрутних таксі та тролейбусів, а на зупинках встановлені електронні табло, які інформували про прибуття транспортного засобу в реальному часі. Також міський транспорт обладнали валідаторами для безконтактної оплати за проїзд. Проєкт запустили спочатку в тестовому режимі, щоб побачити недоліки та виправити їх. Проте із повномасштабним вторгненням та відключенням енергоресурсів система давала збій.

Медицина. Отримати та продовжити лікарняний відтепер можна онлайн. Щоб потрапити до лікаря, необхідно зареєструватися на сайті Health24 та знайти свій медичний заклад і спеціаліста, до якого необхідно потрапити. Запис відбувається в онлайн режимі, і це фіксується в електронному кабінеті медпрацівника. Окрім цього, були впроваджені й консультації сімейних лікарів у віддаленому режимі, що дозволило уникнути черг у мед закладах та знизити ризики захворювань вірусними недугами інших відвідувачів та персоналу.

ЦНАП. Щодо отримання публічних та адміністративних послуг, проєкт диджиталізації дозволив робити це набагато зручніше. «Перезавантаження» ЦНАПів дозволило нівелювати корупційну складову у формулі «клієнт-адміністративний орган», забути про черги та зробити зручним отримання послуг. Електронна черга, можливість забронювати зустріч зі спеціалістом, прозора політика адміністративного органу позитивно вплинула на розвиток цифрових процесів у регіоні та скоротила час на документообіг.

Що каже влада про Digital Cherkasy

Міські владці вважають впровадження цифрових технологій вдалою ідеєю. Це дасть змогу зробити місто та область комфортнішими. Також подібні проєкти привертають увагу потенційних інвесторів та туристів. Обласні керманичі на час впровадження проєкту з диджиталізації запевняли, що пріоритетним є залучення громади до цифровізації та перехід на електронний формат документообігу.

До обласного центру на презентації цифрових проєктів приїздили й урядовці. В Міністерстві цифрової трансформації заявляли, що Черкащина має потенціал для радикальних змін. В ідеалі, регіон має стати частиною цифрової держави, де кожен має рівні можливості.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.