Неділя, 28 Квітня, 2024

Як змінилося місто Черкаси за 10 років

Останнє десятиріччя виявилося багате на події: як погані, так і хороші; як всеукраїнського масштабу, так і локальні. Для Черкас період із 2012 по 2022 роки також характеризується низкою епізодів, які назавжди викарбувалися в історії міста та вплинули на його розвиток. У даній статті спробуємо розібратися з цими вирішальними подіями, а також дізнаємося яким чином вони змінили наше місто. 

Структурно стаття поділятиметься на 4 блоки: три з них хронологічно опишуть усі найвагоміші зміни, що трапилися з Черкасами в той чи інший момент, а остання – буде присвячена змінам, які за ці роки відбулися із самими черкащанами. Далі на cherkasy-future.

Черкаси в період із 2012 по 2015 роки

У 2012 році Україна разом із Польщею приймала Чемпіонат Європи з футболу. Незважаючи на те, що на черкаському стадіоні матчі турніру не проводились, місто все одно намагалися привести до ладу: лагодили фасади будинків у центрі Черкас, по-футбольному прикрашали місцеві вулиці, лагодили дороги і тд. Зокрема, у 2012 році в Долині троянд був збудований сонячний годинник у вигляді журавля та дванадцяти металевих кованих стільців.

2013 для мешканців міста запам’ятався відкриттям найбільшого (й нині) в місті Торгівельно-розважального центру “Любава”. Ось уже протягом майже 10 років Любаву регулярно відвідують черкащани, аби сходити за покупками, подивитися кіно чи, наприклад, пограти в боулінг.

2014 рік – рік перемоги Революції Гідності, яку святкували й у Черкасах. Також цього року почалася Війна на Сході України, у якій взяли участь численні черкаські добровольці.

У 2015 в Черкасах проводилися вибори мера. Із приходом нового міського голови Анатолія Бондаренка Черкаси почали масштабно обкладати плиткою. Центр, Митниця, Південно-Західний – майже всюди тепер є бодай декілька сотень метрів плитки замість розбитого асфальту.

Зміни, що відбулися з містом у 2016 – 2018 роках

Відповідно до плану євроінтеграції 1 березня 2016 року в Черкасах розпочала свою роботу Національна поліція України. Також тривав процес масштабної декомунізації. Так, цього року Соснівку було перейменовано: замість парку імені 50-річчя Радянської влади утворився знайомий нам Сосновий Бір. Також зміни торкнулися й іншого парку – парку Хіміків. У 2016 році там було висаджено «Алею дружби» із близько 50 саджанців катальпи.

У 2016-2017 роках зазнали масштабної реконструкції експозиції та інфраструктура Черкаського міського зоопарку. Було побудовано два нових комплекси: для хижих тварин  – «Земля ведмедів і вовків» та для копитних тварин – «Олені і зубри». Зокрема, у 2017 тролейбуси Черкас почали відслідковуватись системою моніторингу громадського транспорту через мобільний додаток MapaMagic.

2018 рік присвятили розвитку Черкаської обласної філармонії. Наприклад, 19 травня на вході до філармонії відкрито скульптурну композицію «Висока нота», а також три пам’ятні знаки, присвячені видатним українським діячам мистецтва: Анатолію Пашкевичу, Миколі Негоді та Раїсі Кириченко. 

Як змінилися Черкаси з 2019 по 2022 рік

2019 рік почався з відкриття біля Черкаської ОУН бібліотеки імені Тараса Шевченка пам’ятника митрополиту Василю Липківському. На цій урочистій події були присутні Президент України Петро Порошенко та митрополит Київський і всієї України Епіфаній. Також було відкрито пам’ятку «Вірним захисникам України», що знаходиться у власності Черкаського професійного ліцею. 

2020 – рік масштабних карантинних обмежень, які були впроваджені в нашому місті. У зв’язку з цим у Черкасах у кожному публічному закладі з’явилися антисептики, а вулиці почали регулярно дезінфікувати. 

19 листопада — у місті Черкаси було урочисто відкрито пам’ятник героям Антитерористичної операції.

Зокрема, цього року зміни торкнулися й територіального поділу області: Черкащина була поділена на чотири райони: Звенигородський, Золотоніський, Уманський, Черкаський. 

У 2021 році нарешті була завершена реконструкція згорілого в 2015 р. Черкаського драматичного театру імені Т. Г. Шевченка. Так як коронавірусна хвороба все ще не покинула Україну, по всьому місту були розставлені пункти вакцинації від COVID-19. 

2022 рік можна назвати найскладнішим роком в історії не тільки Черкас, але й усієї України. Звичайно, через початок повномасштабної російсько-української війни. 

Як протягом останніх 10 років змінилися самі черкащани

Окремо варто сказати не стільки про місто, скільки про його мешканців. На тлі Революції Гідності, Війни на сході України і, насамперед, Повномасштабної війни росії проти України можна сказати, що черкащани стали набагато свідомішими, ніж коли-небудь до цього. Це проявляється в тому, що на вулицях міста все частіше можна почути українську мову (навіть не суржик), черкащани почали вивчати власну історію, у містян з’явилися власні, міські, герої та інше. Зокрема, радує те, що від дітей солов’їну можна почути набагато частіше за російську – ще 10 років тому все було навпаки. Це означає, що наступне покоління черкащан також буде свідомим та просоченими українською культурою.

Також, гуляючи містом, усе частіше можна помітити українську та місцеву символіку: прапори, герби, національне вбрання і тд. У результаті ідеологічних змін черкащан у місті утворилося багато волонтерських центрів, які так чи інакше пов’язані з національною свідомістю українців. На додачу було створено низку літературних та історичних клубів, які мають на меті підвищувати рівень обізнаності черкащан у своїй історії та культурі. 

За останні 10 років черкащани почали розуміти наскільки важливо бути єдиними у своїй справі, підтримуючи власну історію та національну свідомість.

У цій статті ми плавно розібрали найсуттєвіші зміни, які за останнє десятиріччя довелося перетерпіти нашому місту. Якісь із них позитивні, якісь, навпаки, змушують засумувати. Однак у кінцевому результаті все буде добре, в чому черкащани не сумніваються не на секунду.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.