Неділя, 13 Жовтня, 2024

Символи Черкас: Що відрізняє наше місто від інших

Черкаси – це багатогранне місто, що увібрало в себе густу палітру природних, історичних та культурних осередків. Усі вони представляють наше місто та є його “візитівкою”. Така візитівка покликана приманювати туристів, а також підбурювати корінних черкащан пишатись нашим містом. Іншими словами, Черкаси мають власні символи, які були сформовані в ході розвитку нашого міста протягом багатьох сторіч.

Зазвичай символами міста вважаються різного роду пам’ятки архітектури, культурні будівлі, парки, витвори мистецтва або ж сучасні технологічні дива. Черкаси не є виключенням із цього правила, оскільки можуть запропонувати своїм відвідувачам та містянам дещо по-справжньому унікальне. У наведеній статті спробуємо розібратися з тим, якими ж символами рідного міста черкащани можуть похизуватися перед усім світом. Приємного читання на сайті cherkasy-future.

Черкаський обласний краєзнавчий музей

Черкаський обласний краєзнавчий музей є популярним туристичним місцем, яке, безперечно, можна назвати одним із символів нашого міста на Дніпрі. Цей заклад є найбільшим сховищем історичних документів та експонатів нашого рідного краю. Цей музей є також одним із найдавніших в Україні: його історія починається з далекого 1918 року, завдяки сприянню членів товариства “Просвіта”. 

Історію музею можна назвати тернистою, адже під час Другої світової війни, під час окупації, частину експонатів було знищено та захоплено німцями. Загалом, Черкаський обласний краєзнавчий музей втратив 4 тисячі експонатів. Проте це не завадило йому стати однією з найвідоміших пам’яток міста. 

На сьогодні музей налічує близько 12 тисяч експонатів, які розміщені у 30-ти залах. Наш музей є важливим місцем, де продовжує жити культура та історична спадщина Черкаського краю. Музей дає можливість поринути в різноманітні періоди історії: в одному залі ви можете дізнатися про тварин, що вже давно не живуть на теренах України, а в наступному – опинитися серед зброї та спорядження, що використовувалося ще під час Другої світової. Не оминає музей і новітню історію України: тут також представлені експонати з часів Революції Гідності та Війни на сході України. Отже, Черкаський обласний краєзнавчий музей є, без сумнівів, одним із символів міста Черкаси, який має велике культурне та просвітницьке значення.

Пагорб Слави

Пагорб Слави – меморіал, який був побудований у знак пам’яті про загиблих під час Другої світової війни черкащан. Пагорб є справжньої братською могилою, оскільки сюди були завезені останки 3619 черкащан, які померли від рук нацистських загарбників. 

Якщо говорити про зовнішній вигляд меморіального комплексу, то сам пагорб має висоту 10 метрів, на його вершині зведена черкаська Батьківщина-мати, яка тримає у правій руці Вічний вогонь. У підніжжя пагорбу знаходиться ритуальна площа, на якій стоять могильні плити із прізвищами загиблих воїнів, що захищали Черкаси. 

Також важливим є те, що на площі наявні 6 окремих могил, які присвячені пам’яті таких героїв, як Петро Битюцький, Володимир Молотков, Валентин Поднєвич, Іван Онопрієнко, Федор Лазарєв та Степан Чалов. Усі вони є символом боротьби за українську незалежність (хоча й відносну), що назавжди відобразилося в пам’яті нашого міста. 

Черкащани знають історію свого рідного краю і кожного року вшановують пам’ять загиблих воїнів. Саме тому Пагорб Слави разом із Батьківщиною-Мати є одним із найважливіших символів міста Черкаси. 

Дніпро

Як вам усім відомо, Черкаси – це місто на Дніпрі. Деякі містяни виправдано порівнюють Черкаси із справжньої перлиною. І це справді так, адже уявити наш край без довжелезних берегів Дніпра просто неможливо. 

Історично склалося, що перші поселення на території сучасного міста Черкаси були зведені саме біля дніпровських вод. Це обумовлено тим, що в такому випадку потреба містян у прісній воді відпадала, у річці завжди можна щось зловити і прогодувати сім’ю, а також жити біля води – банально естетично приємніше. 

Сьогодні ж Дніпро все ще відіграє ключову роль у життєдіяльності міста. Ми кожного дня п’ємо дніпровську воду і в ній же миємося, влітку відпочиваємо на місцевих пляжах, а взимку рибалки сотнями сідають посеред річки, аби спіймати сома або щуку. Якщо не буде Дніпра, Черкаси ризикують залишитися без доступу до питної води та всіх благ, що з нею пов’язані.    

Саме з придніпровської території наше місто почало розростатись, що привело його до сучасного вигляду. Ігнорувати внесок Дніпра в розбудову Черкас було б справжнім безумством і саме тому Дніпро є надважливим символом нашого міста. 

Бульвар Шевченка

Бульвар Шевченка – це не просто вулиця в центрі міста. Це культурна спадщина рідного краю, осередок його автохтонності. Як символ міста бульвар виокремлюють декілька факторів:

1. Бульвар названий на честь видатного українскього поета і художника Т. Г. Шевченка. До Черкас він регулярно приїжджав, творив тут, а також періодично згадував про наше місто у своїй творчості.

2. Фундаментальність бульвару Шевченка підкреслюється розташуванням на ньому великої кількості місцевих будівель, що мають велике значення для Черкас: Черкаський драматичний театр імені Т. Г. Шевченка та Пам’ятник Т. Шевченку, ТРЦ “Lubava”, ТЦ “Depo’t-Центр”, Готель «Optima», Черкаська обласна рада, Палац культури «Дружба народів», Черкаський будинок трауру, Черкаська міська санепідемстанція, Черкаський головпоштамт, а також університети ЧНУ та ЧДТУ.

3. На бульварі полюбляють проводити свій вільний час як корінні черкащани, так і гості нашого міста. Цьому сприяє облагородженість вулиці: рівна плитка, нові лави для відпочинку, з обох боків бульвару висаджені могутні дерева, що створюють атмосферу комфорту.  

Без бульвару Шевченка не існує й Черкас. Маємо надію, ми змогли вам це довести. 

Висновки

Черкаси мають власні характерні ознаки, за якими їх можна відокремити від будь-якого іншого міста України. Це робить наш край унікальним і саме тому нам варто пишатися рідним краєм! 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.