П’ятниця, 26 Квітня, 2024

Яких успіхів досягнуто у розвитку сонячної енергетики на Черкащині?

Сонячні батареї – це стабільне та надійне джерело електроенергії, яке забезпечує не лише промислові підприємства, але й житлові будівлі. У випадку з приватними домогосподарствами, то тут важливе регулярне постачання енергії для функціонування електроприладів. А от щодо промислових підприємств, то для них важливими є не лише регулярне постачання електроенергії, але й забезпечення його продуктивності та стабілізація процесів виробництва.

З іншої сторони сонячна енергетика сприяє не лише вирішенню проблем енергоефективності, але й покращує екологічну безпеку країни і, безпосередньо, Черкаського краю. Більш детально про це у нашому матеріалі на сайті cherkasy-future.

Як все починалось

Розвиток сонячної енергетики на Черкащині розпочався на початку 21 ст., вже тоді почали створюватись перші сонячні електростанції в межах Черкаської області. Ними стали станції в Тальнівському, Звенигородському та Золотоніському районах. Дещо пізніше почалось будівництво потужної електростанції в Черкаському районі. Її завданням був збір біогазу полігону твердих побутових відходів для того, щоб виробляти енергію. 

Наприкінці 2021 року мапа Черкащини поповнилась ще 6 станціями, обсяг потужності яких складає близько 11,61 МВт. Це електростанції на Канівщині та Чигиринщині. За словами представників Департаменту інфраструктури та ЖКГ облдержадміністрації, підприємства альтернативної енергетики розташовані на території Золотоніщини, в Христинівському, Уманському районі та безпосередньо в самому райцентрі.

Такий швидкий розвиток сонячної енергетики буде сприяти покращенню екологічної ситуації регіону, що є, перш за все, хорошим знаком. Задля покращення роботи підприємств над встановленням відновлюваної енергетики державними органами було прийнято кілька важливих документів. Це Національний План дій з відновлюваної енергетики до 2020 року, План заходів з імплементації Угоди про асоціацію між Україною та Європейським союзом і Енергетична стратегія України до 2035 року.

Іноземні інвестиції

В 2019 році норвезька компанія Scatec зайнялась будівництвом сонячної електростанції на Чигиринщині. Її будівництво продовжувалось 2 роки, і лише в липні 2020 року було завершено будівельні роботи.

Це уже друга електростанція в регіоні, раніше була запущена менш потужна станція у Кам’янці. Її потужність становить 32 МВт, порівняно з 55 МВт Чигиринської СЕС.

Норвезька компанія Scatec займається розробкою, будівництвом та експлуатацією вітрових, сонячних та гідроелектростанцій на 4 континентах. Загальна потужність введених в експлуатацію об’єктів становить 3,5 ГВт, інші знаходяться ще на стадії будівництва. В планах компанії – досягнення потужності в 15 ГВт до 2025 року.

Сучасний стан справ

Теперішня мапа Черкащини нараховує близько 25 сонячних електростанцій, їхня потужність в загальному становить близько 34,08 МВт. Окремо варто відзначити 12 менших ГЕС та 3 когенераційні установки на біогазі та біопаливі. Їх загальна потужність складає 6,37 МВт та 14,1 МВт відповідно.

Тому зараз все активніше почала розвиватись сфера альтернативної енергетики: ще в 2021 році було введено в експлуатацію більше 10 електростанцій, а також понад 65 сонячних панелей на дахах приватних будинків. Це становить близько 10% від усіх встановлених електростанцій в регіоні. Тобто тенденція до зростання споживачів очевидна і це, безумовно, хороший результат.

За альтернативною енергетикою майбутнє, це екологічно безпечно та, що не дивно, прибутково. Тому її розвиток більш ніж очевидний.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.