Неділя, 15 Вересня, 2024

Палац одружень: архітектурне дивовижжя Черкас

Архітектура України просто неймовірна: кожен будинок це творіння мистецтва, кожен стиль, що пронизує вулички нашої країни: ренесанс, бароко, модернізм, футуризм, романтизм, реалізм – усе це робить міста особливими та неповторними, такими, що заповнюють твою душу емоціями та почуттями. Всю цю красу неможливо описати словами, адже враження, отримані від споглядання, змушують серце завмирати у тиші. Справді дивує, як досконало новітня архітектура поєднується з історичними будівлями: величні сталеві багатоповерхівки знаходяться поруч із будинками, що схожі на казкові палаци з пройдешніх тисячоліть. І всі ці споруди існують у гармонії, збагачують культурну спадщину кожного міста, поєднуючи сучасне і минуле. Більше на cherkasy-future.com.ua.

Особливий палац

Черкаси – місто контрастів, місто мальовничих пейзажів, зелених вуличок та приємних людей. Кожен житель цього міста щодень проходить десятки і навіть сотні новобудов, але на шляху цих пересічних людей трапляються будинки, що мають давню захоплюючу історію. 

Серед вулиць містечка можна зустріти одну виняткову будівлю – Палац одружень. Спроєктував його черкаський інженер Щербина. Автор не лише звів надзвичайну споруду, а й вклав у неї свою душу. Це архітектурне диво має цікаву історію. У стінах маєтку крізь роки встигли “закріпитись” Будинок піонерів, партійні органи, ляльковий театр і жандармерія. Наразі ця будова слугує черкащанам РАГСом. 

Тисячі закоханих пар закріпили свої стосунки у стінах цієї будівлі, почали з неї своє сімейне життя. Не дивно, що вони обирають саме це місце, адже Палац одружень має неймовірну атмосферу, яка захоплює та вражає: величні колони, фігурна ліпка, витончене поєднання кольорів, яскравість барв, неперевершена композиція. Кожна наречена мріє пройтись у розкішній весільній сукні по сходах через великі парадні двері, що доповнюють її красу і створюють подобу казки, тому вона ніби принцеса спускається до свого нареченого в кришталевих туфельках і з сяючою посмішкою обіймає його. 

Історія садиби

Але цей жовтенький будиночок не завжди був місцем кохання. Будувався він як родова садиба. На території були присутні дивовижний зимовий сад і фонтан, які з часом демонтували. Земельна ділянка була огороджена парканом. Поруч з маєтком був будинок для прислуги та конюшні. Збоку навіть можна помітити залишки старих воріт, що зливаються зі стилем нового сучасного міста. Ці багатоповерхівки поглинають атмосферу старих епох, але пам’ять про них існує в спогадах людей, в історії. 

Змінився не лише дворик, а й внутрішнє планування будинку. Високих центральних воріт, що знаходяться на вході до будівлі, не було при будуванні. Гості потрапляли до маєтку через невеликі дверцята збоку. Колір садиби теж змінювали. Раніше будинок був білого кольору, лише нещодавно його замінили на жовтий та додали вечірнє освітлення, щоб милуватись його красою навіть у нічний час. Напівкруглої прибудови, що знаходиться ліворуч, раніше не було, її добудували вже після реставрації.

Хоч зовнішній вигляд маєтку змінювався, його краса незмінно продовжує надихати людей навколо: жителів та гостей міста. Палац одружень є неймовірним архітектурним творінням, що дійшло до нашого часу практично не постраждавши. Навіть для дев’ятнадцятого століття цей будинок дивує своєю розкішністю та витонченістю. Лише справді багата людина могла дозволити собі утримання такого маєтку. Художня ідея майстра надзвичайно вражає своєю глибиною: величні білі колони, графічна ліпка, могутні голови левів. Автор продумав кожну деталь цієї особливої будівлі, що назавжди буде архітектурним дивом міста Черкаси, яке вирізнятиме його серед інших. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.