Вівторок, 15 Жовтня, 2024

Бойлери: як вибрати оптимальний об’єм для вашого будинку

Одна із запорук комфортного життя сучасної людини — наявність у крані гарячої води. Якщо під’єднатися до централізованого водопостачання немає можливості, розв’язати проблему допоможе бойлер.

Накопичувальний бойлер — це побутовий прилад, що конструктивно складається з ємності із нагрівальним елементом і термостатом. Після ввімкнення обладнання підігріває воду до заданої температури. Наявність корпусної теплоізоляції робить його схожим із термосом — після нагрівання вода довго не остигає. Накопичувальний бойлер спрацьовує не моментально, як це робить проточний аналог. На нагрівання води до максимальної температури, залежно від об’єму резервуара, йде від 40 хвилин до кількох годин.

Випускаються бойлери з різним розміром накопичувального бака. Можна купити компактні бойлери на 50 літрів і великі агрегати на 200 літрів. Встановлюється такий водонагрівач на стіні або на підлозі — усе залежить від розмірів бака. Великий плюс приладу — можливість під’єднання відразу декількох точок забору води. Один агрегат забезпечить повноцінне гаряче водопостачання для кухні та ванної.

Переваги накопичувальних бойлерів

Серед основних переваг цього виду нагрівального обладнання відзначають:

  1. Економічність. Середній бойлер, що підходить для невеликого будинку, споживає 1,5–3 кВт електроенергії під час нагрівання та може бути під’єднаний до звичайної мережі на 220 В.
  2. Ефективність. Одного бойлера правильного розрахованого обсягу достатньо для повноцінного забезпечення гарячою водою всіх водозабірних точок.
  3. Довговічність. Прилад пропрацює багато років без проблем за відповідної якості води. Якщо вода занадто жорстка, потрібно використовувати систему фільтрації.

Скільки гарячої води бойлер має видавати на добу

Обсяг водонагрівача розраховують з урахуванням регулярності та обсягів споживання. Занадто великий бак призведе до перевитрати енергії та зростання рахунків за електрику. Але якщо це великий бойлер непрямого нагріву на 200 літрів у приміському будинку – то його використання буде коштувати майже нічого, але залежати від опалення. Бойлер маленького об’єму не зможе підігріти достатньо води для всіх членів сім’ї. Експерти рекомендують під час вибору обладнання за літражем орієнтуватися на такі показники:

  1. Для сім’ї з двох осіб підходять бойлери на 50 літрів, якщо із запасом — моделі на 80 л.
  2. Родині з 4 осіб варто звернути увагу на бойлери об’ємом 100–120 літрів.
  3. Якщо кількість користувачів більша, множте її на 25–40 л. Саме такий об’єм гарячої води в середньому витрачає одна людина на день.

Місце встановлення обладнання

Перш ніж купити бойлер, подумайте, де обладнання буде встановлене. Великий накопичувальний водонагрівач на 200 літрів навряд чи поміститься в кутку над раковиною — для агрегату, що схожий на невелику бочку, доведеться виділити частину вільного простору в коридорі, бойлерній або ванній. Невеликі за розміром водонагрівачі випускають не тільки у звичній вертикальній, а й у горизонтальній формі. Деякі виробники створюють вбудовані моделі, які можна розмістити в тумбі під раковиною.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.