Вівторок, 19 Березня, 2024

Значення мурала на стінах ТЦ «Любава»: Він присвячений тим, хто пішов нас захищати

Харківська команда художників «Kailas V» зараз займається створенням великого патріотичного муралу в Черкасах. Ця вражаюча робота, повідомляє сайт cherkasy-future, присвячена захисникам та захисникам України, розташована на стіні черкаського торговельного центру «Любава».

Створюють мурал уже тиждень. І роботи з його створення ще йтимуть якийсь час. Що не дивно, адже створення муралу – справа не найшвидша. Особливо в умовах воєнного часу, коли художники не мають необмеженої кількості часу для втілення творчого задуму в результат на стіні-полотні.

Війна не заважає творити

Параметри мурували вражаючі: 260 квадратних метрів площа стіни, на якій він зображений. Отже, на цей проект витрачаються й сотні літрів фарб. І художникам доводиться економити. Але економія, як наголошують вони, не головне – головне отримати ідеально реалізований задум у кінцевому рахунку.

-Це наша перша робота, де ми приділяємо максимум часу кожної дрібниці. Ми намагаємось бути дуже обережними з тими фарбами, які ми маємо. Робота над муралом йде чудово, але все трохи сповільнюється тим, що підйомний кран працює лише до 6 вечора. Тоді як майстри-художники звикли працювати до самої перемоги-каже одна з учасниць творчої групи художників «Kailas V» Яна Волк.

Яна Волк у команді керівник. Вона відповідає за організаційні питання та забезпечення. А роботу над муралом ведуть два художники Сергій Якименко та Андрій Пальваль,  Роман Партола займається креативною складовою проектів творчої групи.

Яна Волк родом із Криму. До початку війни мешкала у Харкові. Вже 12 років їхній «Kailas V» створює різні арт-об’єкти по всій Україні. Початок великої повномасштабної війни і безперервні удари по Харкову змусили команду виїхати з їхнього рідного міста. Але вони продовжують робити те, що вміють найкраще – творити та підтримувати наших воїнів та народ своїми надихаючими роботами, присвяченими цій війні.

-У нас колись була ТОВка, але коли у 2014 році Крим рашисти окупували, ТОВка припинила існувати. А тепер ось і повномасштабна війна почалася. Довелося їхати з Харкова, – каже Яна Волк.

Але творити далі це не завадило.

Такі мурали пропаганда та одночасно підтримка

Приклад Яни Вовк та її команди наочно показує, що творити своїми руками щось унікальне можна навіть у таких непростих умовах, як зараз. Якщо намагаєшся – удача рано чи пізно прийде. Незважаючи на те, що художникам довелося виїхати з Харкова, у Черкасах їх прийняли неймовірно тепло. Місто допомагає у їхніх починаннях: то вежу знайшли, то площу на торговому центрі надали. Тепер справа за художниками.

Що ще цікаво, не всі у воєнний час раді муралам воєнного характеру. Особливо це стосується мешканців житлових будинків.

-Люди зараз до муралів на житлових будинках ставляться насторожено. Переживають, щоб росіяни не влаштували обстріл спеціально по цих будинках. І я розумію людей, сусіди у нас просто нелюди. Їхня жорстокість не знає меж, – каже наша співрозмовниця. -Я ж вважаю, що такі мурали на інших будинках у нас мають бути. Це пропаганда і водночас підтримка всім тим, хто кинув усі свої домашні турботи, взяли зброю в руки та вирушив нас захищати. Я знаю багатьох таких хлопчаків. І я вважаю, що те, що ми робимо, – це правильно.

На питання чому саме такий мурал вирішили зробити Яна та її друзі, дівчина відповідає таке:

– Коли ми виїжджали з Харкова, ми кожним нашим хлопцям на блокпостах дякували за те, що нас захищають. Так і цей мурал. Він про подяку за те, що нас захищають. Ми, щоправда, ними пишаємося.

Що ще цікаво, «Kailas V» працює в жанрі фотореалізму. Це коли картина малюється за наявною у реальному житті фотографії. І фотографій гарної якості команді не вдавалося знайти ніде. Довелося влаштовувати невелику фотосесію з дозволу ЗСУ, щоб отримати для мурала потрібний образ. «Наша ідея була така, щоб кожен хлопець, дивлячись на цей мурал, уявляв у ньому себе, до дрібниць», – так описала художниця творчий задум цієї унікальної роботи.

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.