Черкаси є неймовірним містом, архітектурні споруди котрого приємно вражають. В кожної архітектурної споруди міста є особлива історія, котру хочеться почути. Детальніше про парки, пам’ятки, старі та нові водограї міста розповість Черкаси Майбутнього.
Михайлівський кафедральний собор
Він розташований за адресою вул. Надпільна, 212 (Ільїна). Доїхати до собору можна, сівши на маршрутку №26 з нового авто-, чи залізничного вокзалу.
Розміри собору такі: довжина – 58 м, ширина – 54 м, висота – 74 м. Це найбільший собор в Україні. Одночасно він може вмістити приблизно 12 000 містян.
Михайлівський кафедральний собор побудований у візантійському стилі, з дотриманням всіх канонів церковної архітектури. Проєктом займався настоятель храму – владика Софроній.
Палац одружень
В кожному місті Палац одружень особливий, але в Черкасах це будівля – маєток Грабаря-Щербини. Розташовується заклад за адресою вул. Небесної сотні, 3. Гості міста зможуть побачити пам’ятку з залізничного вокзалу сівши на маршрутку №9, а з нового автовокзалу – №28.
Будівля і досі привертає увагу, заможні люди, як і пересічні містяни відвідують Палац одружень. Дивлячись на архітектурну споруду, варто відмітити вдале поєднання неоренесансу з модернізованими формами. Присутня асиметрія.
Палац одружень є візитівкою міста, його відносять до найкрасивіших будівель Черкас, з цим погодиться кожний містянин.
Храм «Білий лотос»
Чимало туристів мріють потрапити в це місце, адже це єдиний та найбільший буддійський храм у всій Європі. Побудували храм в 90-х роках 20 століття. Розташований «Білий лотос» за адресою район Соснівський, провулок Спуск Франка, 4. Дібратися до місця можна:
- із залізничного вокзалу – маршрутка №26 (зупинка «Університетська»);
- з центрального ринку – маршрутка №21;
- з центру – маршрутка № 4, 14, 26.
Гостів храму зустрічають дві фігури древніх воїнів з Тибету. Варто обов’язково замовити екскурсію, щоб потрапити всередину, до каменю Будди. Відомо, що такий камінь з зображенням Будди в масці воїна був знайдений під час будівництва храму. На тому місці розташоване цілюще джерело. Містяни, як і відвідувачі вірять, що цілюща вода з джерела здатна вилікувати від багатьох хвороб.
В головній кімнаті «Білого лотосу» знаходиться статуя Будди. Зал прикрашений деревом, оксамитом, килимами, справляє досить приємне враження та захоплення. В храмі доступні також такі послуги, як фото аури, наприклад.
Блакитний палац
Архітектурна пам’ятка розташована на розі вул. Хрещатик – О. Дашкевича. Гості міста зможуть дістатися до Блакитного палацу з нового автовокзалу, або ж з залізничного вокзалу маршруткою № 26.
Блакитний палац є окрасою міста, його історія почалася наприкінці 19 століття. Будівля оформлена в стилі модерну та готики. Всередині розташовуються банківські установи.
Історія палацу захоплює, адже раніше в стінах закладу побували відомі особистості. На першому поверхі був магазин годинників Зейгера, всім відома кондитерська «Константинополь». На другому поверсі розмістився готель купця Скорини «Слов’янський». Трохи згодом готель перейменували в «Гранд», далі в «Дніпро».
Черкаський академічний театр ляльок
Розташовується заклад в колишньому будинку лісничого, за адресою вул. Леніна, 4. Це затишна будівля, її відносять до «зразкових будинків». Автор проєкту – вітчизняний архітектор А. Руска.
До наших часів пам’ятка архітектури 19 століття збереглася майже в первісному вигляді. Колишній особняк здається прохожим одноповерховим, але насправді будівля має два поверхи. Театр функціонує досі в приміщенні ще з 1970-х років. Репертуар складається з вистав минулих років, а також постійно поповнюється новими зразками відомих українських, зарубіжних авторів.
Гості міста, як і самі жителі Черкас завжди з нетерпінням очікують новорічні свята, свята Святого Миколая та Різдво. В такий період театр дає близько 100 вистав, котрі переглядають близько 10 000 глядачів. Цікаві шоу-програми, спеціальний сценарій, веселі ігри, ляльки-маски та яскраві костюми – все це очікує глядачів.
Черкаська обласна філармонія
Гості міста зможуть побачити справжній осередок творчості на вул. Хрещатик, 196. Варто вийти на зупинці «Соборна площа», сівши на маршрутку №26 (з залізничного та нового автовокзалу).
В 1955 році побудували філармонію, котра одразу завоювала прихильність містян, ставши однією з перлин духовно-культурної скарбниці України. Через 2 роки після побудови, створено Черкаський хор, в 1983 році – тріо бандуристок «Вербена», ансамбль «Росава».
Черкаська гіперболоїдна вежа
Це дійсно унікальна архітектурна споруда, будівництвом котрої займався Володимир Шухов. Відомо, що подібних проєктів з більше 200 залишилося лише 20. Це сталева, ажурна вежа, котру побудували ще у 1913-1914 роках, метою було забезпечення міста питною водою. Нагадаємо, саме в той час Черкаси переживали епідемію холери.
Споруда розташована за адресою вул. Гетьмана Сагайдачного, 12. Відвідувачі мають змогу дістатися до вежі з центрального ринку на маршрутці №8.
Палац культури «Дружба народів»
Це найголовніший концертний майданчик області, культурний осередок міста. Саме тут працюють творчі колективи Черкас. Відкриття відбулося 8 вересня 2012 року. Палац розташований в самому середмісті Черкас. Складається з 2 зал (на 3300 місць – лекційна, на 1000 місць – концертна), сучасного комплексну звукового та світлового обладнання, з гримувальних кімнат, класів, танцювальних зал для репетицій творчих колективів. В палаці також передбачений кафе-бар для відвідувачів.
Черкаси є обласним центром в Україні, це культурний, освітній осередок. Незважаючи на те, що забудова старих Черкас сильно постраждала під час воїн, розбудови мста, провінційне містечко все ж перетворилося на обласний центр. Чимало архітектурних пам’яток було втрачено, включаючи культові споруди міста. Але велика кількість архітектурних перлин збереглося. Їх можна налічити в кількості 45. Впевнені, містяни також щось додадуть, або порадять щось туристу.