Понеділок, 29 Квітня, 2024

Як черкащанам увірватися в ІТ-сферу: поради від фахівців

Аналізуючи різну інформацію можна стверджувати, що з 2019 року на черкаському ринку праці попит на ІТ-спеціалістів тримається стабільних позицій. Доволі часто на спеціальних сайтах викладають багато вакансій, де шукають досвідчених програмістів, «лідів». Побудувати кар’єру в ІТ можуть як фахівці з відповідною освітою, так і ті, хто вирішив перейти в ІТ з інших професій, повідомляє future.com.ua.

Секрети успіху в ІТ

Компанії, які шукають ІТ-фахівців, звертають увагу не лише на досвід, а й на бажання вчитися та розвиватися. Головне перед зміною вектора своєї діяльності – прибрати страх та опановувати нові знання.

Про те, що зміни – це завжди на краще, знають черкаські спеціалісти, які колись ризикнули й стартували в ІТ-сфері не маючи досвіду. Отож ці чи не найкращі ІТ-фахівці поділилися своїми історіями та дали поради для тих, хто планує перейти в ІТ.

З лайнера в ІТ

Ольга — керівник компанії «Master of Code». У 2014 році жінка почала опановувати ІТ. До цього працювала на кількох роботах, спочатку менеджером із касової діяльності в казино на лайнері, а згодом головним бухгалтером у консалтинговій компанії.

Після повернення з круїзу додому, жінка захотіла опанувати бухгалтерію. Записалася на курси, успішно закінчила їх і влаштувалась у консалтингову компанію. У цій фірмі працював партнер, який згодом перейшов у ІТ.

Згодом він почав просити Ольгу, аби та консультувала їхню компанію з фінансових питань. Далі запропонував їй попрацювати разом, подумавши, Ольга згодилась. Починала як Project-координатор. Потім її забрали в інший відділ, де вона стала бізнес-аналітиком.

У своєму інтерв’ю 18000.com.ua, жінка розповіла, що добре пам’ятає, як вперше прийшла працювати в ІТ. Спочатку було дуже складно, проте завдяки своїй старанності опанувати ІТ вдалося.

Ольга радить новачкам, які хочуть підкорити ІТ-сферу нічого не боятися. Крім цього, потрібно постійно проявляти зацікавленість, якомога більше читати, записувати. Не варто в перший місяць роботи розраховувати на велику зарплатню. Вона буде підвищуватися поступово за умови, що людина бажає розвиватися, покращувати свої знання. Коли керівництво компанії, де працює людина це бачить, то воно готове вкладати гроші в розвиток свого співробітника.

Був вантажником, став розробником

Євген — старший розробник в компанії «InnovationFeel». Чоловік навчався в університеті за спеціальністю комп’ютерні мережі. Професію програміста навіть не розглядав, бо мав намір працювати системним адміністратором. Згодом виявилося, що програмування – головний напрям Євгена.

Після закінчення університету обставини склалися так, що Євгену довелося працювати вантажником.

Якось черкаська ІТ-компанія звернулася в підприємство, де працював чоловік і замовила послуги вантажника, бо збиралася переїжджати на інше місце.

Життя йшло, чоловік зрозумів, що потрібно міняти сферу діяльності, адже працюючи вантажником немає ніякого розвитку.

Євген згадав про ту компанію, якій колись перевозив речі й пішов туди влаштовуватися працювати.

Чоловіку відразу дали тестове завдання, яке він успішно виконав, тому його прийняли в штат. Далі проєкти за проєктами й таким чином, Євген виріс до розробника.

Щодо порад для новачків, Євген вважає, що кожен повинен адекватно оцінювати власні можливості, брати до уваги те, що потрібно постійно вчитися, розвиватися. Окрім цього, Євген наголосив, що пройти одні курси — мало, потрібно щодня читати спеціальну літературу, форуми, спілкуватися з фахівцями, які змогли вже чогось добитися.

Шукала себе й опинилась в ІТ-сфері

Наталія – HR у компанії «Ekreative». Вперше жінка прийшла в ІТ у 2016 році. До цього працювала в багатьох компаніях. Через смерть батьків, брак грошей Наталія не змогла здобути вищу освіту.

Зрозумівши, що ІТ-сфера активно розвивається, жінка вирішила спробувати в ній власні сили. Отож у 2016 році вона закінчила курси для HR.

На початку 2018 року жінка почала шукати роботу в ІТ. Пошуки видалися складними, бо Наталії довелося пройти співбесіди практично в усіх черкаських компаніях, які існували на той час.

Невдалі пошуки вибили жінку з колії, вона опустила руки. Випадково через знайомих вдалося влаштуватися в компанію «Ekreative» на посаду випускового редактора.

Наталія радить тим, хто хоче перейти в ІТ стукати в усі двері. Людина, яка має ціль — досягти успіху, повинна розвиватися, відвідувати курси, тренінги. Самоосвіта в ІТ-сфері відіграє важливу роль. Варто лише зайти в інтернет, де у вільному доступі знаходиться корисна інформація.

Перед опануванням професії потрібно визначитися, що подобається найбільше. Окрім цього, не варто гнатися за грошима, бо дуже швидко можна вигоріти. На думку Наталії, людина повинна займатися тим, що їй подобається найбільше, лише так можна досягти гарного результату.

Бувають такі ситуації, коли немає можливостей, грошей, не дають обставини, проте потрібно йти вперед до своєї мрії. Ні в якому разі не варто опускати руки!

Аналізуючи історії цих людей, можна впевнено сказати, що Черкаси хоч і невелике місто, однак відкриває широкі можливості для людей, котрі бажають досягти успіху в ІТ-сфері.  

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.