Понеділок, 29 Квітня, 2024

Секрети успіху черкаського програміста Євгена Рачкована

Євген народився та виріс у Чигирині, що на Черкащині. У 2019 році хлопцеві виповнилося 18 років, саме тоді він почав працювати fullstack-розробником в українській ІТ-компанії. Згодом долучився до американського стартапу «Scrimmage», де став кофаундером й отримав шалений успіх, пише cherkasy-future.

З чого все починалося?

Перший комп’ютер з’явився у хлопця, коли йому виповнилося 6 років. Відтоді Євген почав приділяти багато часу онлайн іграм та цікавитися програмуванням. Закінчивши 9 класів, хлопець пішов навчатися в Черкаський бізнес-коледж на інженерію програмного забезпечення. Через те, що батьки були дуже строгими, перейшовши жити в гуртожиток, хлопець закинув навчання. Отож прогаявши близько 2 років Євген зрозумів, що це не те життя, яким він бажає жити. Після усвідомлення з головою поринув у вивчення програмування. Пройшло пів року і Євген став найкращим учнем на потоці.

На другому курсі навчання почалась практика. Багато хто з одногрупників закривав її за гроші, але Євген прийняв рішення пройти її по справжньому, скористатися гарною можливістю. Практику проходив у черкаській ІТ-компанії «Interlink», яка мала офіси у Львові, США.

Все вдалося, за час практики хлопець зробив свій перший комерційний додаток, після чого його запросили пройти інтернатуру.

Наступні 2 роки Євген навчався й паралельно працював футлайм у тій фірмі, де проходив практику. У коледжі студентам які працювали, дозволили не ходити на заняття, лише здавати вчасно контрольні. Таким чином, у Євгена з’явилося більше часу на вивчення корисної інформації, яка й привела його до участі в стартапі.

Власний стартап

Пропрацювавши рік у компанії, Євген зрозумів, що йому стало нудно, хочеться чогось більшого, проте піти з підприємства не наважувався. Почав читати книги з саморозвитку, вивчати англійську. Саме це викликало інтерес Євгена до підприємництва, стартапів.

Поговоривши з менеджерами на роботі, Євгену порекомендували стати РМ. Хлопець пройшов кілька курсів, але потім виявилося, що в Україні малий попит на РМ фахівців. Євген не склав руки й почав працювати над власними ідеями: придумував платформи, робив документи, описував їх. Отож зрозумівши, що самостійно краще працювати, хлопець звільнився з компанії.

Якось у голові промайнула думка – створити децентралізовану систему освіти для ІТ-фахівців. Ідея була в тому, щоб дати можливість людям, які вивчилися самі, здобути сертифікацію, при цьому не навчаючись в університеті.

Щоб втілити свою ідею в життя Євген переїхав у столицю, знайшов собі кофаундера і приблизно півроку працював над цим.

Хлопцеві вдалося розробити та запустити платформу, а от розвити не вийшло, бо закінчилися гроші. Нічого не залишалося, як повертатися в Чигирин і працювати на фрілансі, щоб накопичити грошей і знову розвивати цю ідею.

Згодом до Євгена звернувся гемблінговий стартап з проханням допомогти розробити ІТ-платформу для спортбетинга, він згодився. Таким чином хлопець став співвласником, кофаундером стартапу «Scrimmage».

На початку лютого 2022 року, коли почали з’являтися новини, що Росія збирає війська навколо України, Євгену написав його співвласник стартапу Мет, що потрібно якомога швидше їхати з України й запросив до себе.

Євген згодився на пропозицію й почав мандрувати різними країнами. У США залишитися не вийшло, тому довелося прямувати в Індію і звідти розвивати стартап. Таким чином, станом на 2023 рік у команді Євгена працює 4 особи.

Хлопець активно розробляє різні проєкти, на своїх сайтах він ділиться власним досвідом в ІТ-сфері, допомагає людям знаходити кофаундерів на американському ринку.

У інтерв’ю ain.ua Євген розповів, що попри всі складнощі він продовжує працювати. На думку хлопця, якщо людина з досвідом бажає досягти успіху в ІТ-сфері, вона повинна не лише вивчати щось нове, але й активно допомагати іншим.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.