Понеділок, 29 Квітня, 2024

Історія черкаського айтівця Георгія Коваленка

Не даремно кажуть, що любов до того, чим займаєшся, приводить до шаленого успіху. Так воно і є, історія Георгія Коваленка яскравий цьому приклад. Прагнучи розвиватися, пізнавати нове в ІТ, Григорій у 2022 році поїхав з рідних Черкас у Кельн. Там влаштувався працювати у відому компанію та заробляє хороші гроші, пише cherkasy-future.com.ua.

З чого все починалося?

Змалку Григорій полюбляв проводити вільний час за комп’ютером. Він не просто грав, а слухав наставляння батька, адже той працював програмістом. Мама – історикиня хотіла прищепити сину любов до історії, проте програмування виявилося кращим для Георгія.

Перший комп’ютер з’явився в Георгія, коли йому виповнилося 10 років. У своєму інтерв’ю dev.ua, хлопець згадав як одного разу зніс операційну систему на своєму ПК. Тато не сварив, налагодив самостійно.

Коли Георгію виповнилося 12 років, батько подарував йому книжку «JavaScript». Шкільний курс інформатики хлопця цікавив мало, адже там легенькі програми.

Нездійснені плани

Коли прийшов час вирішувати, куди йти далі, Георгій не вагався – в ІТ-сферу. Паралельно з роботою в ІТ-компанії в рідних Черкасах хлопець хотів вступити до університету. Планував подавати документи в ЧНУ або КПІ.

Захопившись програмуванням, хлопець закінчив кілька курсів.

Курс «Node» юнак закінчив у 2022 році, відразу ж хотів влаштуватися працювати в компанію, проте йому відмовили, адже Георгій на той період ще відвідував загальноосвітню школу. Тому пообіцяли взяти на роботу вже з атестатом. Проте, склалося все зовсім інакше, довелося емігрувати, бо війна внесла свої корективи.

23 лютого 2022 року Георгій закінчив усі свої справи й навіть встиг допомогти другу з інформатикою. При цьому хлопець не планував ніяких кардинальних змін у своєму житті. Вже 24 лютого зранку його розбудила мама, сповістила про те, що розпочалася війна й наказала збирати речі.

Отож Георгій з мамою поїхали на польський кордон, простояли там 8 годин, далі опинившись у Європі, прийняли рішення їхати до родичів у Німеччину.

Варто зазначити, що атестат хлопця про здобуття середньої освіти з Черкаської школи забрали родичі, Георгій його навіть не тримав у руках.

Життя в Німеччині

Приїхавши в Німеччину, Георгій почав вчити німецьку мову й влаштувався на свою першу роботу. Родичі підказали, що ІТ-компанія шукає розробника зі знанням «Node.js». Хлопець вирішив попробувати свої сили й прийшов на співбесіду, далі здав тестове. До речі, тестове було занадто складним, довелося писати програму, яка зображає пристрої підключені до ПК у реальному часі. Хлопець відмінно справився з роботою, тому його взяли в компанію.

На другий місяць Георгій почав працювати над розробкою адмінки для сайту, на роботу витрачає по 4 години вдень. За місяць заробіток хлопця складає близько 1000 доларів. У компанії Георгій наймолодший серед колег.

Поради Коваленка для початківців

На думку Георгія, якщо людина вирішує працювати в ІТ-сфері, то вона повинна докласти неабияких зусиль. Варто запастися терпінням, мати бажання працювати. Окрім цього, людина повинна любити свою роботу.

Не варто гнатися за грошима, адже це нічого доброго не дасть. Потрібно старатися розвивати свої здобуті навички, постійно бути в курсі новинок, які відбуваються в ІТ-сфері.

Гарний фахівець має вчитися на своїх помилках. Не варто боятися зробити щось неправильно, бо тільки таким чином ви навчитеся самодисципліни.

Не важливо де людина працює, в Україні, чи, наприклад, у Польщі. Головне – бажати всім серцем й впевнено йти до поставленої перед собою цілі. Грамотний фахівець легко знайде собі роботу, адже ІТ-компанії зацікавлені у співпраці з такими людьми. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.