Субота, 27 Квітня, 2024

Огляд ІТ-ринку Черкаської області

У Черкасах є багато офісів ІТ-компаній, а точніше, понад півсотні. В місті функціонує ІТ-кластер, а також є чимало освітніх ініціатив для початківців, в тому числі і безкоштовних, пише cherkasy-future.

Спільноти та події

Тематичні співтовариства:

  • Черкаський ІТ-кластер об’єднує 13 місцевих ІТ-компаній. Проект підтримує освітні програми, хакатони та олімпіади, транслює значні події;
  • Masters Academy – центр розвитку кар’єри для тих, хто тільки починає займатися ІТ. Проект проводить лекції та семінари, зустрічі з майбутніми роботодавцями, надає консультації щодо стажування та практики в ІТ-фірмах;
  • GDG Cherkasy – співтовариство розробників, які цікавляться технологіями Google (від Android, Chrome, Drive, Google Cloud platforms до Cast API, Maps API YouTube API).

Зустрічі:

  • GeekTalks – зустрічі для ІТ-спеціалістів (доповіді та цікаві лекції на сучасні теми, нетворкінг сесії та презентації) ;
  • InterLink Meetup – зустрічі для ІТ-початківців. Ментори InterLink розповідають про різні спеціалізації ІТ. Зустрічі відбуваються у форматі презентації та нетворкінг. 

Крім цього, у місті, в рамках фестивалю CherITy проводять благодійний забіг. Всі зібрані гроші дають щоб втілити у життя суспільний проект, за який найактивніше голосували учасники. 

Освіта в Черкасах

Майбутніх ІТ-шників навчають у таких вищих навчальних закладах:

  • Черкаський державний технологічний університет (факультет інформаційних технологій і систем і факультет електронних технологій);
  • Черкаський національний університет ім. Б. Хмельницького (Інститут фізики, математики та комп’ютерно-інформаційних систем, факультет обчислювальної техніки, інтелектуальних та управляючих систем). 

В Черкасах також можна пройти безкоштовні курси:

  • GeekHub (PHP, JavaScript, Frontend CMS, Groovy & Grails, Java for Web, Ruby on Rails, Python, iOS, Android, , Game Development: Unity, Motion Graphics, QA, PM);
  • Pixelgrow Design Boot Camp (Mobile);
  • Technology Nation (основи програмування);
  • Codaline (Frontend, Java Backend, Ruby, Android, JavaScript, Information Security, QA, PM, Database Management).

Черкаси – ІТ-регіон? 

Нік Курат, СЕО TestNest розповів, що Черкаси поєднує в собі комфортне життя в місті, стрімкий розвиток ІТ-підприємництва та значний освітній рух в ІТ. 

На все населення міста працюють офіси більше 50-ти ІТ-компаній та 15 волонтерських освітніх ініціатив. GeekHub – найбільша ініціатива, яка кожного року обирає 350 студентів та ділиться з ними своїм вагомим ІТ-досвідом. Лише цей проект, щороку, дає місцевому ринку більше сотні молодих фахівців. 

В останні роки у Черкасах спостерігається така тенденція, що не лише аутсорс-компанії цікавляться містом, а й продуктові компанії. Наприклад,  офіс технічної команди юникорна TransferWise , один з офісів одеського RingoStat , продуктові команди Presentain і TestNest. 

В кожному регіоні є свої переваги та недоліки. З мінусів міста можна розглянути такі:

  • відсутність нормальної інфраструктури. А саме, траси в напрямку столиці, Львова, Одеси в занедбаному стані. Аеропорт не функціонує. Черкаси знаходиться в центрі України, але в місто не завжди можна швидко та комфортно дістатися;
  • відсутність у Черкасах офісів великих ІТ-гігантів. З їх наявністю значно пришвидшився б ріст професійного рівня локальних спеціалістів. 

Галушка Олександр, CEO Active Bridge зазначив, що за останні роки, у Черкасах, ринок технологій зазнав великих змін. 

“Думаю, в цілому, це пов’язано з тим, що Черкаси — це одне з тих міст України, який не може похвалитися значними індустріальними і природно-кліматичними потужностями. Актуальне питання: що робити і як розвиватися? І чим займатися, якщо ти любиш своє місто і не хочеш все це покидати, але тобі треба якось заробляти кошти для гідного існування”, – додав він. 

Анастасія Негода, External Relations Manager в Черкаському IT кластері повідомила, що ІТ-ринок в Україні – один з найпопулярніших і стрімко зростаючих ринків праці. І Черкаський ІТ-ринок теж не пасе задніх. У місті функціонує велика кількість ІТ-фірм. Це і великі фірми, які налічують майже 150 спеціалістів, і маленькі – з кількістю 15-20 працівників. Також є кілька вузів, які готують випускників за технічними спеціальностями. 

У Черкасах зростає кількість освітніх ІТ-ініціатив (курси, хакатони, стажування та буткемпи), основною метою яких є допомога талановитій молоді розпочати кар’єру в ІТ. Зростає стартап-ком’юніті. Тому у місті потрібно створювати ІТ-кластер. Потрібно популяризувати галузь та покращити ІТ-освіту у ВНЗ та школах. Створивши власний ринок праці, можна показати молодому поколінню усі перспективи професійного розвитку та реалізації саме в Черкасах.

Черкаси – ІТ-місто: переваги та недоліки

У Черкасах є багато освітніх ІТ-ініціатив. Це можуть бути і волонтерських рухи, наприклад GeekHub (щороку більше тисячі людей бажають їх відвідати), і курси при великих ІТ-компаніях ( SPD University , Masters Academy , HR-хата та інші). В місто часто приїжджають відомі ІТ-лектори та збирають аншлаги. І все це на волонтерських засадах. Як наслідок, у Черкасах досить великий ІТ-спеціалістів початкового рівня. 

Не дивлячись на невеликий ринок, місцеві компанії співпрацюють з великими вендорами,такими як Blackhawk Network. До речі, саме черкаські спеціалісти писали перші рядки TransferWise. 

Ще однією перевагою сміливо можна вважати не дорогу вартість оренди житла, офісу або приміщення. При цьому рівень заробітної плати ІТ-фахівців наближений до великих міст. 

Кожного року ІТ-компанії організовують захід Cherity2016. Подібного івенту в Україні – немає. 

У Черкасах є досить сильний рух GDG Cherkasy, а також продуктивні компанії і стартапи (TransferWise , AOG , Codenvy, TestNest і багато інших). 

Як і в кожному місті є моменти над якими варто ще працювати:

  • проблеми з 3G;
  • мало фахівців senior рівня;
  • є труднощі з залученням спеціалістів з інших міст. 

Черкаси – відмінне місто для початківців у ІТ-сфері. Мабуть тільки ледачий не стане айтішніком всього за рік у нашому місті. Адже тут так багато курсів та різноманітних освітніх програм. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.