П’ятниця, 24 Травня, 2024

Японія надає 2,82 млн доларів на проекти з відновлення Сходу, – Зубко

Уряд Японії надає Україні $2,82 млн для задоволення гуманітарних потреб, підтримки вразливих верств населення та відновлення східних областей. Про це повідомив під час спільної прес-служба Віце-прем’єр-міністра та сайт Черкаси.future.

Японія – стратегічний партнер України, який системно підтримує нашу країну. Це не тільки технічна допомога, яка надається вже багато років Урядом Японії, а й кредитні кошти та макрофінансова підтримка. В першу чергу йдеться про кредит у розмірі 1,1 млрд долл, який був наданий у 2015 році, на модернізацію Бортницької станції аерації (БСА).

Це величезний проект, де залучені амбітні технології, інновації, і найголовніше – створено прекрасні фінансові умови. Адже, кредит на 40 років, з канікулами у 8 років, дав можливість ефективно впроваджувати потужний інвестиційний проект. Також, починаючи з 2014 року, було надано 400 млн долл макрофінансової допомоги. Це кредитні кошти, які надійшли до бюджету України для фінансової стабілізації.

Крім реалізації масштабних інфраструктурних проектів, за словами урядовця Геннадія Зубка, Україна також має дуже суттєву підтримку Уряду Японії щодо підтримки територіальної цілісності України і відновлення миру на Донбасі.

З початком російської агресії на Сході, Україна отримала підтримку Уряду Японії як щодо забезпечення територіальної цілісності, так і впровадження інфраструктурних проектів і підтримку вразливих верств населення східних областей. 

«Я окремо хочу подякувати всім агенціям системи ООН в Україні, які безпосередньо беруть участь у реалізації цих проектів на місцях. У цій співпраці і полягає ефективність реалізації таких проектів», – підкреслив Зубко.

У своєму виступі Надзвичайний і Повноважний посол Японії в Україні Такаші Кураі наголосив, що Японія активно підтримувала Україну ще з часів набуття незалежності у її спробах реформувати країну та провести демократизацію.

«Ми здійснювали підтримку вашого економічного розвитку на двосторонній основі. Ми це робили у співпраці з міжнародними організаціями і членами Великої Сімки. Допомога Японії охоплює великий спектр напрямків – від інфраструктурних проектів і розвитку транспортної комунікації, до охорони здоров’я та інших сфер», – зазначив пан Кураї.

За його словами, сукупний обсяг фінансування з часів незалежності України склав 3,1 млрд долл. А з часу Революції Гідності, після подій на Майдані, підтримка тільки посилилась і зараз вона становить 1,87 млрд долл.

Ця підтримка, яку надає Уряд Японії, є надзвичайно важливою для того, щоб змінити ситуацію на Донбасі. З 2015 року ООН, за допомогою коштів наданих Японією, змогла відновити понад 30 соціальних об’єктів та іншої інфраструктури. Це мости, насосні станції, лікувальні заклади, реабілітаційні центри, школи. У цьому ж році, у рамках допомоги, передбачені гранти для малого та середнього бізнесу на створення стартапів. Також планується ремонти будівель для тих, хто повернувся, і для жителів поселень, розташованих вздовж лінії розмежування.

Зазначимо, що наданий Урядом Японії транш у розмірі 2,82 млн долл буде спрямовано на задоволення гуманітарних потреб, підтримку вразливих верств населення, відновлення східних областей України та закупівлю медичного обладнання для госпіталю Міністерства оборони.

Допомога надаватиметься в рамках чотирьох проектів, які впроваджують агентства системи ООН в Україні, зокрема Програма розвитку ООН (ПРООН), Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН), Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) та Управління ООН з обслуговування проектів (ЮНОПС). Прес-служба Віце-прем’єр-міністра України

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.