Анатолій народився та виріс у невеликому містечку Тальне, що на Черкащині. Колись він був простим хлопцем, який навіть не міг припустити, що стане програмістом у відомій на весь світ соціальній мережі «Facebook». Разом зі своєю командою чоловік робить дозвілля користувачів цієї мережі цікавим, доступним та зручним, пише cherkasy-future.
Перші кроки в програмуванні
Анатолій обожнював проводити свій час за комп’ютером з дитячих років. На відміну від своїх однолітків, які використовували техніку для ігор, Толя серйозно почав задумуватися над освоєнням програмування.
У своєму інтерв’ю provce.ck.ua Анатолій розповів, що інформатика та математика були його улюбленими предметами в школі, але програмуванню тоді не вчили, оскільки це була звичайна міська школа. Тих знань, які давали було недостатньо, тому хлопець почав розбиратися у всьому самостійно.
Толя постійно брав активну участь у шкільних олімпіадах з різних предметів, оскільки проявляв цікавість до всього. Здебільшого здобував перші місця. Як і всі інші хлопці, в його віці, він обожнював грати у футбол. Проте, найбільше до душі був бокс. Анатолій розповів, що не спроста віддавав перевагу саме цьому виду спорту, адже по своїй натурі він простий і пунктуальний, має суворі правила в роботі, вимагає повної самовіддачі.
Оскільки життя було складним, Толя не шкодував часу на навчання, всі свої сили він витрачав на вивчення чогось нового. У 2007 році вступив до НАУ в Києві, на факультет комп’ютерних систем. Через брак грошей доводилося паралельно з навчанням підроблятися на різних роботах, за спеціальністю почав працювати на останньому курсі навчання в університеті.
Після здобуття освіти, чоловік влаштувався працювати в ІТ-компанію. Першої зарплати вистачало лише на оренду старої однокімнатної квартири, але це вже був певний успіх. Через рік вирішив змінити роботу, заробітна плата виросла в кілька разів, тоді й почав заробляти хороші гроші.
Жодної професії як альтернативи програмуванню Анатолій для себе не розглядав, тому весь свій час та сили покладав лише на вивчення однієї науки. За час роботи в різних ІТ-компаніях, чоловік зміг назбирати хороші заощадження.
Переїзд за кордон
Робота в ІТ-компаніях дозволила набратися досвіду, зарплата росла й далі, таким чином, вдалося переїхати за кордон. Анатолій розповів, що ніколи навіть не мріяв знайти роботу в Америці чи Великій Британії, а тим паче переїхати туди жити.
Все вирішило одне повідомлення від керівництва соціальної мережі «Фейсбук», яке запропонувало Анатолію пройти у них співбесіду. На той час ця компанія вважалася однією з найкращих, тому не довго думаючи чоловік прийняв пропозицію.
Всього було 3 співбесіди в онлайн-форматі, після яких Анатолію купили квитки до Німеччини й попросили приїхати поспілкуватися особисто. На той момент чоловік добре облаштувався в Києві, придбав квартиру про яку мріяв усе життя.
Цікавість взяла верх, хотілося побачити світ, здобути новий досвід. У 2017 році разом з дружиною, покинувши все, що було нажито за 6 років переїхали в Лондон, де довелося починати все з нуля. У 2019 році Шевченки переїхали до Каліфорнії. Увесь цей час Анатолій працював у «Фейсбук», тому мав змогу розробляти кілька їхніх проєктів. За цей період Шевченко розробив «Stories» для «Фейсбук» у додатку для iPhone.
Завдяки своїй сумлінній праці, старанням, Анатолій зміг досягти гарного успіху. Улюблена робота приносить радість, дозволяє подорожувати світом та насолоджуватися життям. Шевченко жодного разу не пожалкував, що обрав для себе ІТ-сферу, адже вона дозволяє розвиватися, заробляти гроші на розкішне життя.