Четвер, 23 Травня, 2024

Як все починалось – історія першої неформальної ІТ школи Черкас

ІТ сфера Черкас популяризується шаленими темпами – програмісти та айтішники міста придумують все нові рішення та активно розвиваються в галузі. І одним із нестандартних напрямів їх діяльності є створення неформальної школи для програмістів. В чому її неформальність? Більш детально про це у нашому матеріалі на сайті cherkasy-future.

Знання усім і кожному

Проект GeekHub – спільна робота Юрія та Ніка Куратів, створена 11 років тому. Гасло компанії: «Таким має бути світ» має велике значення для її власників.

Суть проекту полягає у наданні можливості безкоштовного навчання багатьом майбутнім ІТ-спеціалістам. Багато уже досвідчених черкаських програмістів діляться своїми знаннями з ними, щоб поповнити ряди високопрофесійних айтішників.

Зараз брати співзасновники проекту працюють та живуть не в Україні, а в США, проте їхня робота продовжується тут, в Черкасах. Результат багаторічної праці – GeekHub щороку збирає все більше коло учасників, які після завершення навчання зможуть знайти своє місце в ІТ-сфері.

Викладачі проекту – досвідчені айтішники із місцевих ІТ-компаній, або ж самі випускники GeekHub, які вже реалізувались в програмістиці. Щодо самих студентів – то ним може стати кожен, хто успішно складе вступні іспити.

Навчання у цифрах

У школі для майбутніх ІТ-спеціалістів немає вікових обмежень, туди може піти вчитись кожен, хто бажає працювати в сфері програмістики. Проте завершити навчання, на жаль, не вийшло усім, хто прийшов вчитись. За всі 10 сезонів, так званих курсів, які проводились у GeekHub, нараховується 2700 студентів. І лише 870 з них стали сертифікованими спеціалістами. Адже, за словами тих, хто проходив навчання, тут важливо не лише сумлінно вчитись, але й добре здати завершальний іспит.

Вражаючим є те, що кожен, хто отримав сертифікат, гарантовано знаходить роботу. З усіх, хто успішно пройшов навчання, 70 % працевлаштувались в успішні місцеві або світові компанії. Загалом, за весь період існування GeekHub на електронну пошту проекту надійшло близько 14 000 заявок від потенційних студентів.

Як проходить навчання

Багато випускників з приємністю розповідають про навчання у GeekHub, яке проходить до речі безкоштовно. Такий підхід стимулює учасників до більшої самоорганізації освітнього процесу. Важливо, що тут викладають саме айтішники, практикуючі програмісти, які подають матеріал в нестандартній формі. Весь матеріал подається просто та доступно.

Протягом одного з навчань студенти працювали над:

  1. Розробкою оновленої онлайн-платформи ГО «Промолодь».
  2. Створенням нового сайту для черкаського Драмтеатру.
  3. Розробленням медичної картки пацієнта.

З розмови з викладачами проекту, одним з яких є андроїд тімлід фірми eKreative Цибровський Сергій, тут важливо розвиватись разом із студентами. За його словами, круто працювати ментором та передавати свої знання іншим, працюючи тут, у свій вільний від роботи час. І за рахунок цього проекту зростає черкаська ІТ-спільнота.

В чому переваги такого навчання

Важливо не лише навчатись у неформатній обстановці, але й отримувати актуальну інформацію. саме так проходить навчання у GeekHub. Кожні 1-3 роки всі навчальні матеріали актуалізуються відповідно до сучасних особливостей тієї чи іншої спеціальності. Тому студенти проекту отримують знання по оновлених та сучасних програмах.

Окремо варто згадати не лише про постійне оновлення курсів, але й про створення нових напрямків для навчання. Для прикладу, перед початком 9 сезону, серед запропонованих напрямів з’явилися нові, тому тепер майбутні фахівці будуть не лише програмувати, але й:

  • спостерігати за якістю кінцевого продукту, пройшовши курс Quality Assurance;
  • показувати його цінність споживачеві, закінчивши курс Online Marketing & Sales;
  • зможуть створювати захопливу анімацію, поступивши на курс Motion Graphics.

З такими перспективами результат гарантовано буде пречудовим.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.