Четвер, 23 Травня, 2024

Що варто знати про джерела безперебійного живлення

Донедавна джерела безперебійного харчування призначалися лише об’єктів комунального господарства та підприємств із складними виробничими процесами. Однак зараз ДБЖ набувають все більшого поширення – через перебої з електроенергією багато хто замислюється про його придбання. Нижче розповімо, на що звернути увагу, вибираючи безперебійник.

Що таке ДБЖ

Це прилад, який підтримує роботу електричних пристроїв у разі вимкнення електроенергії у мережі. У більшості моделей напруга подається від акумуляторів, які заряджаються, поки в мережі є електрика. При вимкненні ДБЖ автоматично перемикається на живлення від батареї і передає накопичену енергію приєднаним до нього пристроям. Час перемикання між заряджанням акумуляторів і подачею живлення настільки мало, що, наприклад, будильник або настільний комп’ютер не встигають вимкнутись.

Для чого використовуються

Як правило, ДБЖ використовуються для електроніки, яка особливо чутлива до перепадів напруги. Насамперед йдеться про охоронні системи, які у разі відключення електроенергії можуть без потреби спровокувати виклик служби безпеки. Вони також використовуються для підтримки напруги в настільних комп’ютерах (збій у мережі може призвести до втрати даних). Одним із застосувань є живлення опалювальних приладів, особливо з ручним завантаженням (наприклад, твердопаливних котлів). У разі відключення електрики насоси перестають працювати, що може стати причиною виходу з експлуатації котла.

Типи ДБЖ

Off-line

При коливаннях або перепадах напруги в мережі ДБЖ цього типу перемикає пристрої на живлення від батареї протягом кількох мілісекунд. Його переваги – тривалий термін служби та відсутність характерного «гудіння» під час роботи в режимі очікування. Найбільшим недоліком цього пристрою є нестабільність параметрів при перемиканні режимів роботи і відсутність стабілізації мережного струму.

Лінійно-інтерактивний

Більш досконалим типом автономного джерела живлення є лінійно-інтерактивний ДБЖ, оснащений перетворювачем напруги. Він стабілізує струм, що протікає в електромережі і здатний захистити підключені пристрої від впливу перепадів мереж різного роду. Через відносно невисоку ціну в поєднанні з ефективністю багато користувачів воліють купити ДБЖ саме цього типу. Лінійно-інтерактивні джерела живлення найчастіше використовуються для забезпечення роботи оргтехніки та комп’ютерів.

Online

ДБЖ online повністю ізолює підключені пристрої від струму, що протікає в мережі. Живлення здійснюється стабілізованим струмом від акумулятора, який постійно підключений до мережі. До переваг ДБЖ онлайн можна віднести забезпечення повної безпеки пристроїв, що підключаються, їх повну ізоляцію від мережевих перешкод і відсутність затримок при переході на роботу від батарей при збоях в мережі. На жаль, недоліком є висока вартість установки таких блоків живлення, швидший знос батареї, тепловиділення та постійне енергоспоживання.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.