Четвер, 23 Травня, 2024

Водійські будні черкасців: нові штрафи

Водіям та пішоходам варто готуватися до підвищених штрафів за порушення правил дорожнього руху. Нещодавно парламент ухвалив законопроект №2695, яким посилено відповідальність за правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху, пише cherkasy-future.com.ua.

Порушувати правила коштуватиме дорожче

Більшість аварій на дорогах трапляється через перевищення швидкості, неуважність на дорозі, а також нетверезих водіїв. За них депутати взялися не вперше. Від початку пропонувалося повернути норму, яка надавала додаткові повноваження поліцейським: безпричинна зупинка, перевірка водія і огляд авто без свідків, лише з використання нагрудних камер. Крім того, пропонувалося, щоб водій під час зупинки поліцейськими, вимикав двигун і тримав руки на кермі. Цю норму залишили в першому читанні. Утім, врешті, найскандальніші статті, які надавали необмежених, мало не диктаторських прав копам – зупинка без причини та обшук салону авто – прибрали. Інтернет заполонили відео, у яких люди порушують правила дорожнього руху, а потім хамлять поліцейським. З іншого боку, повинен бути збережений баланс і права учасників дорожнього руху мають бути захищені.

Найбільше зросте покарання за керування в нетверезому стані та за перевищення швидкості. Після посиденьок із друзями за кермо – зась, краще залишити машину і викликати таксі чи драйвера, який доставить додому на вашому ж авто. Так буде точно дешевше. Якщо поліція піймає п’яним за кермом вперше, замість 10 тисяч гривень, доведеться викласти аж 17 тис. грн і забути про право керування на рік. Вдруге – 34 тисячі гривень і 3 роки без керма і навіть арешт на 10 діб з подальшою конфіскацією авто. А якщо кермувальника впіймають п’яним вдруге за рік, у нього аж на 10 років вилучать посвідчення водія і випишуть 51 тисячу гривень штрафу. Також поліцейські можуть заарештувати такого порушника на 15 діб і конфіскувати авто.

«Збільшення штрафів за водіння п’яним, я вважаю, потрібне, – ділиться своїми думками черкащанка Світлана Олександрівна, водійка з 12-річним стажем. – Але треба ще й посилити контроль за тим, чи притягують таких водіїв до відповідальності. Бо новин про затримання нетверезих водіїв багато, а про те, як їх покарали, немає».

Перевищення швидкості більше, ніж на 50 км/год обійдеться у 3400 грн, замість 510 грн. Якщо водій потрапить у ДТП і втече, в нього вилучать посвідчення строком до двох років і змусять сплатити штраф у 3400 грн.

«Контролювати швидкість треба, але це треба робити вдумливо. –  впевнений черкаський такстит Сергій. – Наприклад, на Надпільній і на Благовісній стоять знаки про фото- і відеофіксацію. Там часто патрульні контролюють рух. Але це ж знущання на односторонній вулиці в три полоси їхати з граничною швидкістю 50 км/год! Хіба ж хто буде виконувати цю норму. Зробіть на таких вулицях граничне обмеження хоча б до 70 км/год, а потім контролюйте!»

Дісталося не лише водіям

Відповідальність велосипедистів та навіть пішоходів депутати теж суттєво посилили. За перехід у невстановленому місці пішохода оштрафують не на 51 грн, як раніше, а вже на 255 грн. Велосипедистів, що скоюють ДТП, оштрафують на 340 грн, а якщо він буде ще й п’яний штраф зросте удвічі.

«Я вже 7 років працюю в таксі і всякого бачив. – розповідає таксист Сергій. – Збивають пішоходів щодня. Але подивіться як вони переходять дорогу! По Смілянській біля базару від зупинки біжать навпростець, хоча пішохідний перехід там за 15 метрів. Так само і велосипедисти: їздять як хочуть, а вночі це взагалі – в темному одязі, без катафотів, думає, що якщо в машині ввімкнено фари, то водій повинен його бачити!»

Зараз прийнятий законопроект знаходиться в Офісі Президента, усі вищезгадані зміни набудуть чинності після того, як його підпише глава держави.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.