Четвер, 23 Травня, 2024

SPD-Ukraine: історія найуспішнішої ІТ-компанії Черкаси

Розвиток IT-сфери в Черкасах почався ще в далеких 1980-х роках, коли в місті вперше з’явивилися персональні комп’ютери. Тоді доволі багато черкащан замислилися над тим, щоб побудувати власну кар’єру програмістів, а згодом – відкрити власну фірму. Однак для того, щоб пройти шлях від перших комп’ютерів до глобальної IT-компанії, потрібно немало часу. Одною з таких компаній стала SPD-Ukraine, що розмістилася в нашому тихому містечку. 

Сьогодні на сайті cherkasy-future. поговоримо про, без перебільшень, найуспішнішу IT-компанію міста: дізнаємося хронологію її розвитку, а також розкриємо декілька секретів її успіху! 

Хто такі SPD-Ukraine?

SPD-Ukraine – це одна з найбільших IT-компаній міста Черкас, чию роботу поважають як усередині держави, так і на міжнародному рівні. У команді працює більше 550 працівників, кожен із яких є фаховим спеціалістом у різних IT-направленнях. 

Компанія SPD-Ukraine спеціалізується на розробці так званого софту (програмного забезпечення). Головними замовниками команди є приватні особи (бізнесмени), які намагаються впорядкувати ті процеси, що виникають під час їхньої підприємницької діяльності. Також SPD-Ukraine займається не тільки покращенням навичок своїх працівників, а ще й пропонує курси для незалежних програмістів, що бажають підвищити свої скіли. Це сприяє підвищенню загального рівня фахівців у сфері IT як у рамках Черкас, так і всього світу. 

На відміну від більшості настільки ж великих компаній, SPD-Ukraine пропонує своїм учасникам максимально лояльні та комфортні умови. Така практика покладена у фундамент компанії, аби кожен співробітник відчував себе невід’ємною частиною компанди. Можливо, це і є головним секретом SPD-Ukraine, що зробив компанію найуспішнішою в нашому місті. 

Пріоритети, що покладені в основу успіху SPD-Ukraine

Також невпинному розвитку компанії сприяли її незмінні принципи: 

1. Задоволений клієнт – найкращий результат виконаної роботи. SPD-Ukraine намагається підлаштуватися під кожного замовника індивідуально, а також перевиконати поставлений перед командою план.

2. Чесність. SPD-Ukraine практикує довірчі відносини як серед членів команди, так і у взаємодії компанія-клієнт. 

3. Професійність. Також девізом компанії можна назвати вираз “Що тебе не вбиває – робить тебе сильніше”. Мається на увазі здатність учитися на власних помилках, аби не допустити чогось подібного в майбутньому. У цьому й полягає профейсний підхід. 

4. Критичне мислення. Команда SPD-Ukraine у своїй роботі намагається керуватися сухими фактами та ретельним аналізом матеріалу, з яким компанії доводиться працювати. 

5. Відкритість до ідей та пропозицій. Важливо сприймати побажання клієнтів та інших членів команди, аби досягнути найкращих результатів.

6. Дружелюбність. SPD-Ukraine вважає, що запорука успіху будь-якої компанії полягає в підтримці дружньої атмосфери в колективі. 

Тепер розберемося з тим, як же відбувалося становлення й розвиток SPD-Ukraine у Черкасах. 

Як розвивалася компанія SPD-Ukraine: від нульових до сьогодення

Як часто й відбувається, на початку будь-якого успішного проєкту існувало лише зерня ідеї, яке було необхідно довго і плідно вирощувати. Ідея створення SPD-Ukraine сформувалася в далекому 2004 році, коли співзасновники в майбутньому суперуспішної компанії Богдан Халяпін та Олександр Садовський познайомилися в Києві. Обидва фундатори SPD-Ukraine на той момент уже мали певний досвід у розробці Java-проєктів, однак після їхньої зустрічі, вони вирішили об’єднатися задля створення абсолютно нової IT-компанії. 

У 2006 році ідея, нарешті, перетворюється на реальність. Після року роздумів та аналізу Богдан та Олександр вирішують приїхати до міста Черкаси та відкрити нову юридичну особу – “СПД-Україна”. Якщо вас цікавить, чому саме “СПД”, то ця абревіатура розшифровується як Software Product Development, що одразу показувало сферу роботи компанії. 

Причиною того, що містом заснування компанії було обрано саме Черкаси послугувало декілька факторів:

1. Один із співзасновників SPD-Ukraine – Олександр Садовський – сам був родом із Черкас, а також мав певний досвід роботи в місті.

2. Черкаси були набагато дешевшими, ніж Київ або інші міста України в усіх сенсах. Насамперед йдеться про вартість оренди приміщень, закупівлі необхідної техніки і тд.

У тому ж році SPD-Ukraine отримала перших клієнтів: із Черкас та України. Однак дуже скоро стало зрозуміло, що є конкретна потреба виходу на закордонний ринок. Цікавий факт про SPD-Ukraine: першим клієнтом компанії не з України став житель американської Каліфорнії, що мав українське коріння.

Період в історії SPD-Ukraine із 2007 по 2009 роки можна сміливо назвати повноцінним виходом на міжнародну арену. Найбільші на той момент проєкти молодої IT-компанії – PitchBook та IMS – користувалися великим попитом по всьому світу. Паралельно збільшувалася й кількість працівників: у 2009 році їх було майже 100 осіб.

Наступні роки компанія впевнено розивалася, розробляла нові проєкти та налагоджувала зв’язки із замовниками. Це призвело до того, що у 2016 році такі проєкти, як NimbleCommerce та PitchBook, були продані іншим гравцям у сфері IT. Виникла гостра потреба у збільшенні працівників SPD-Ukraine, аби встигати виконувати задані робочі плани. Так як черкаський офіс уже не міг впоратися з таким напливом людей, було прийнято рішення відкрити філіал SPD-Ukraine в місті Києві. Засновники компанії вважають цей момент у розвитку SPD-Ukraine чи не найважливішим. 

Із часом змінювався підхід як до працівників, так і до клієнтів. Відкрилася можливість працювати у SPD-Ukraine дистанційно: комп’ютерні генії із усіх куточків України плідно працюють на авторитетом компанії, що дозволяє обслуговувати набагато більше замовників. Так компанія SPD-Ukraine намагається йти в одну ногу із прогресом, і в неї це, безумовно, виходить!  

SPD-University або як компанія допомагає молодим програмістам

Таке стрімке розростання компанії було б неможливе, якби її засновники не займалися вихованням власних учнів, які б регулярно поповнювали кадрові запаси SPD-Ukraine. Коли засновники компанії зрозуміли, що відтепер вони готові не тільки виконувати завдання, а ще й учити цьому інших, було засновано освітній проєкт SPD-University. 

Суть цього проєкту зводиться до того, що члени SPD-команди навчають практичним скілам розробки програмного забезпечення. Насамперед йдеться про роботу в таких напрямках, як  Java, Front-end (React/Angular) та Node.js. Зазвичай курси поділяються на теоретичну частину, що розробляється досвідченими членами SPD-команди, а також – на практичну, де кожен зможе реалізувати всі здобуті ним знання. 

Окрім навчання SPD-Ukraine пропонує своїм студентам, що змогли продемонструвати найвидатніші результати, отримують можливість працевлаштуватися у SPD-Ukraine. Таким чином компанія дає шанс молодим талантам заявити про себе на цілий світ. 

SPD-Ukraine є вкрай особливою компанією, зі своєю внутрішньою структурою, цінностями та унікальною історією. Ми, як черкащани, маємо пишатися тим, що такі професіонали представляють саме наш край на світовій IT-арені. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.