Четвер, 23 Травня, 2024

Як встановити правильну температуру світла в будинку

Якісний світлодизайн житлового приміщення — непросте завдання, пов’язане із впливом температури освітлення на його сприйняття та об’єктивну передачу кольору навколишніх предметів. У цій статті ми розглянемо питання, що таке розумне світло, і як воно розв’язує проблему визначення потрібної температури освітлення.

Що таке температура світла?

Правильно підібрані освітлювальні прилади в приміщенні — це насамперед здоров’я людей, що там знаходяться, візуальна зміна розмірів простору, можливість економити на оплаті комунальних послуг. При цьому освітлення, яке ідеально підходить для ванної кімнати, може зовсім не підходити для спальні або зали, оскільки для різних приміщень необхідна різна “температура світла”. Що це означає?

Температура світла — фізичний термін, який стосується відношення параметрів штучного освітлення до параметрів сонячного світла як загального стандарту передачі кольорів. Таким чином, чим “ближчі” показники штучного світла до сонячного, тим більш реальною вважається передача кольорової гами.

Виходячи зі сказаного, при підборі ламп у будинку слід врахувати: індекс передачі кольору (абревіатура RA або CRI на упаковці) та колірну температуру — теплу, нейтральну, холодну, що вимірюється в кельвінах:

  • 2200-2500К — світло  “сонця що сходить”, аналогом якого є лампи розжарювання 40-60 Вт.
  • 2800-3000К — “біле світло” від вакуумних і галогенних ламп.
  • 5500-6500К — денне світло опівдні.

Зазначимо, що останній діапазон, який відповідає вуличному освітленню, вважається “стерильним”, він не комфортний для закритих приміщень, тому краще там довго не знаходитися.

Як смарт освітлення  розв’язує проблему вибору правильної температури світла

Можна підбирати освітлювальні прилади в кожну кімнату окремо, витрачати на цей час, сили та гроші, без гарантії результату, а можна вирішити питання ефективніше, встановивши в житловому приміщенні систему smart від компанії Wisehome.

Як функціонує смарт освітлення Wisehome? Режими його роботи залежать від дій людей, які перебувають у будинку. Якщо людина залишає приміщення, світло вимикається і навпаки, вмикається, коли вона повертається. Далі, якщо ви лягаєте спати, світло стає більш приглушеним.

Пристрій керується за допомогою спеціального хаба, голосових команд або мобільного пристрою.

Така система економить електроенергію, дозволяє дистанційно контролювати електроприлади та змінювати сценарії освітлення, тобто регулювати температуру світла і встановлювати її під потрібний діапазон.

Крім того, смарт освітлення Wisehome може бути частиною охоронної системи та включатися при несанкціонованому русі в будинку.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.