Четвер, 23 Травня, 2024

Як у Черкасах стати програмістом?

У сучасному світі робота в ІТ-сфері не лише престижна, але й високооплачувана. Аналізуючи різні історії людей, дані, можна впевнено говорити, що в Черкасах великою популярністю користується професія програміст, пише cherkasy-future.

З чого почати?

Не залежно від статі, віку кожна людина має змогу освоїти програмування, бо для цього є всі необхідні можливості.

Існує кілька варіантів навчання:

  • Самоосвіта – такий метод ідеально підходить для людей, які бажають пізнавати знання в зручний для них час. В інтернеті можна знайти багато інформації, яка допомагає новачкам вивчити різні технології, мови програмування. Проте потрібно бути готовим до складнощів, адже готової навчальної програми немає, тобто доведеться її формувати самостійно, а це все час.
  • Вищий навчальний заклад – тут ви зможете отримати гарну теоретичну базу. Мінуси – навчальні програми досить рідко оновлюються, тривале навчання (кілька років).
  • Спеціальні курси – це один з найшвидших варіантів здобуття освіти. Вони доступні для всіх. Крім цього, кожен отримає вже готову програму, допомогу від досвідчених викладачів у її засвоєнні.

Важливий вибір

Після того, як визначилися з методом навчання, потрібно обрати першу мову програмування. Щоб вибір був правильним, варто подивитися вакансії на черкаському ринку праці, адже ваша кінцева мета – працювати за спеціальністю.

Також потрібно визначитися з напрямом програмування. Найлегші галузі – розробка під веб, мобільні. Тут є один нюанс: під кожен з цих напрямів підходить окрема мова. Тому це також потрібно враховувати.

Пам’ятайте, без досвіду ви не зможете отримати гарну роботу, а без роботи – одержати досвід, виходить замкнуте коло. Щоб з нього вибратися, варто не чекати, а діяти:

  • Пробуйте самостійно писати перші коди вже після початку навчання. Виконуйте завдання з книг, розбирайтеся в перекладах.
  • Варто не чекати моменту отримання диплома, а шукати свої перші проєкти під час навчання й сумлінно їх виконувати.
  • Якщо ви добре володієте англійською мовою, то корисно буде зареєструватися на англомовних біржах, де є велика кількість проєктів. Варто віддавати перевагу нескладним завданням, які відповідають вашому рівню знань.

Яскравий приклад

Історія черкащанина Святослава Сафронова – прямий доказ того, що якщо людина ставить перед собою ціль, вона легко досягає її.

Хлопець практично без досвіду у свої 16 років став успішним програмістом. Святослав зацікавився програмуванням коли йому виповнилося 11 років, пише provce.ck.ua. Батьки зрозумівши, що син має неабиякий хист до вивчення програмування, записали його на курси.

Відтоді хлопець почав вивчати різні мови програмування, зацікавився “Python’om”. Крім цього, почав активно спілкуватися з айтівцями. У свої 16 років Святослав брав участь у створенні проєкту. Він працював у парі із програмістом, який був старшим від нього на 10 років. Тоді хлопець і зрозумів, що відразу після закінчення школи піде працювати.

Так і сталося, отримавши диплом, Святослав подав резюме в компанію «HR Team Lead» і став її співробітником. Хлопець ні разу не пожалкував про те, що не здобув вищу освіту, а почав працювати, бо набагато краще отримувати знання на практиці.

У 2019 році батько настояв та тому, щоб син все ж здобув вищу освіту, тому хлопець вступив на заочне відділення Черкаського університету. Попри це, Святослав не покинув свою роботу, навпаки, хлопець активно вивчав нові технології, брав участь в обговореннях і дискусіях.

На власному досвіді Святослав переконався, що найкраще працювати в команді, адже з’являється мотивація, бажання розвиватися й досягати нових вершин.

Зі всього вище сказаного можна зробити висновок, що стати програмістом може кожен охочий, і зовсім не важливий вік, досвід. Потрібно просто захотіти, докласти зусиль і у вас обов’язково все вийде!

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.