Понеділок, 20 Травня, 2024

IT вундеркінд з міста Черкаси: історія Святослава Сафонова

Багато хто з нас думає, що не маючи вищої освіти, неможливо знайти хорошу і високооплачувану роботу. Та ще й без досвіду, маючи юний вік. Але, незважаючи на всі перепони, вундеркінд з Черкас Святослав Сафонов довів зворотнє, і ви зараз в цьому переконаєтесь. Більш детально про “чудо-дитину” з Черкас у нашому матеріалі на сайті cherkasy-future.

 Дитяче захоплення Святослава

Свят з самого дитинства дуже полюбляв комп’ютерні ігри. Програмуванням захопився у 12 років. Сталося це випадково. Одного разу він пішов у гості до друзів і побачив, як хлопці намагалися  розібратися у комп’ютерній програмі. Його це дуже зацікавило і батько порадив Святу онлайн курси.                                                                                                       

Він спробував їх пройти, почав наполегливо займатися. Курси були дуже цікавими, пізнавальними і стало поступово виходити. Ходивши до школи, Свят на уроках інформатики нічого подібного не бачив, такого просто не було в освітній програмі. Не було нічого такого, що хоч би віддалено нагадувало програмування.                                          

Вивчали одну програму, котра називається «Scratch». Вона була дуже примітивною і ніяк не заохочувала. І взагалі, уроки майже не проводилися, матеріал в нормальному обсязі діти не засвоювали, тому що з якихось причин постійно змінювалися вчителі і не було з ким порадитись. Але Свят не сумував! Якщо виникали питання , то шукав відповіді в інтернеті. 

Відвідування офлайн курсів з програмування

Іноді у Свята траплялося так, що спочатку ніби процеc іде, але якоїсь миті не виходить. Тому Свят почав вивчати нові мови програмування, йому дуже сподобалася «Pythonom». Поступово навчаючись, Стас прикладав зусилля для створення нової програми, котра б виконувала поставлені задачі швидко, за мінімальний час і з максимальною точністю, без відхилень.

Потроху Свят знайшов свій улюблений напрямок програмування – логіку, алгоритми побудови йому подобалися більше, ніж розробка зовнішнього вигляду сайту. Відвідуючи офлайн курси у Черкасах, Свят дуже наполегливо спілкувався з айтішниками, прислухався до них, набирався досвіду, а вже в 15 років почав займатися створенням власного алгоритму.                                                                                                                               

Омріяне працевлаштування в IT-компанію

На курсах Свят був наймолодшим, в пару до нього поставили програміста, який був старшим за нього на 11 років. Різниця у віці ніяк не вплинула на взаєморозуміння. Так Свят вирішив чому присвятить своє професійне життя. Святу дуже сподобалося працювати в тандемі з досвідченим програмістом  і взагалі в команді. Команда програмістів  розгледіла у хлопця  не аби який потенціал. Їм сподобалось те, з якою легкістю комуніцює Свят, незважаючи на вік. Не виникало ніяких труднощів в освоєнні матеріалу або в спілкуванні, тому його з радістю прийняли на роботу в IT-компанію.

Свят, проходивши курси, також відвідував і інші компанії, ходив на івенти, хакатони. Не дивлячись на пропозиції інших компаній, він вибрав саме ту, де його навчили азам програмування. Тим більше, що батьки хлопця підтримали. Він довів усім, що є розсудливим, зосередженим, працелюбним. Кураторам проектів не потрібно довго щось роз’яснювати, вони просто задають потрібний напрямок, а він вже сам шукає потрібні відповіді, самотужки вивчає нові технології, обмінюється думками, вступає в полеміку, адже це робота. Колектив завжди простимулює, підкаже, направить, підтримає.

  Працюючи в IT-компанії, Свят вступив на заочне відділення  черкаського університету.  Він пересвідчився і довів те, що здобувати вищу освіту можливо працюючи. На практиці  все набагато цікавіше. Сфера IT дуже швидко прогресує, тому діяти треба на випередження.

         Святослав Сафронов постійно піднімає рівень кваліфікації, безперервно збагачує свої навички. Напередодні почав проходити курси JS, вони допоможуть виконувати найскладніші задачі з інформатики. Свят мріє реалізуватися саме в Черкасах, адже це його рідне місто, де він має надійних наставників і друзів, які мотивують, підтримують,  діляться своїм досвідом. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.